Dzień Sportu na Orliku z udziałem Skrzatów i Orlików

W czwartek, 6 września, na ziębickim Orliku rozegrany został turniej piłki nożnej dla dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Sportu na Orliku.

W rozgrywkach po raz pierwszy wzięły udział Skrzaty, czyli dzieci z rocznika 2011 i 2012. W tym dniu liczył się dla nich przede wszystkim aktywny udział, a na wyróżnienie zasłużyli wszyscy uczestnicy z tej grupy wiekowej: Cyprian Dymek, Krystian Gniewczyński, Sebastian Stawasz, Mateusz Antochów, Hubert Flisik, Kacper Przybyła, Oliwier Budzki, Jakub Jędrasiewicz, Ksawery Trochanowicz i Gabriel Nawrocki.

Swój turniej rozegrały również starsze dzieci – Orliki. W zawodach udział wzięły trzy drużyny, a w zwycięskiej wystąpili: Mateusz Zarzeczny, Kacper Szewczenko, Konrad Stępień, Krystyna Flis, Jakub Jaśko, Piotr Kabała, Nikolas Iżyk i Filip Dąbrowski. Animatorzy za najwszechstronniejszego zawodnika uznali Nikolasa Iżyka, a bramkarzem turnieju został Mateusz Zarzeczny.

Dzień Sportu na Orliku zorganizowało Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Sponsorem głównym tej ogólnopolskiej imprezy była Polska Grupa Energetyczna, która przekazała sprzęt sportowy niezbędny do prowadzenia treningów piłkarskich dzieci i młodzieży. Natomiast patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

GCEiS / red.Dodaj komentarz