Dzieciaki ze Sparty Ziębice w turnieju Wrocław Trophy 2017

Niesamowita atmosfera, koloryt, wspaniała organizacja i bardzo wysoki poziom sportowy – tak w skrócie można opisać międzynarodowy turniej piłki nożnej Wrocław Trophy 2017, w którym w weekend 7-9 lipca wzięły udział dwie młodzieżowe drużyny MKS Sparta Ziębice.

Turniej gromadził młodych adeptów footballu w wieku od 8 do 19 lat. Rywalizacja podzielona była na 10 kategorii wiekowych. Młodzi sportowcy swoje mecze rozgrywali we Wrocławiu, na kompleksie Stadionu Olimpijskiego oraz na obiekcie Oławka na Niskich Łąkach. W rozgrywkach udział brało ponad 250 drużyn z różnych stron Europy, m.in. z Anglii, Niemiec, Francji, Ukrainy, Czech, Rosji, Szwecji, a nawet Stanów Zjednoczonych (pierwszy raz w historii turnieju uczestniczyła w nim drużyna spoza Europy), a wśród tej gęstwiny narodowości mogących poszczycić się piłkarską potęgą, nasz MKS Sparta Ziębice reprezentowany przez wspaniałe drużyny: U-9 (Żaczki) pod wodzą Grzegorza Krzeptonia i U-11 (Orlik) pod wodzą Radosława Korchana. Od początku turnieju założeniem było zdobycie doświadczenia i nauka, obejmujące nie tylko wymiar sportowy, lecz także organizacyjny.

Ziębickie drużyny reprezentowali: U-9 (Żaczki) – Krysia Flis, Nikolas Iżyk-Łazebny, Kacper Szewczenko, Paweł Cyrek, Mateusz Sawicki, Jula Zięba, Agatka Lizak, Gabryś Stojanowski, Patryk Kotlik i Damian Kumaszka oraz U-11 (Orlik) – Piotr Kabała, Błażej Kleniuk, Paweł Szczepański, Błażej Torba, Klaudia Łepska, Emanuel Harnagea-Maciantowicz, Maciej Kumaszka, Jakub Witek, Tomasz Gnat i Wojciech Krzeptoń.

Turniej rozgrywany był w systemie „smart competition”, który przegranym w rywalizacji o zwycięstwo w swoich grupach, pozwala na dalszy udział w zawodach i szansę na atrakcyjne nagrody mimo niepowodzenia w pierwszym dniu rozgrywek. Po trzech dniach zmagań z drużynami z różnych stron Polski i świata nasze drużyny zajęły kolejno: U-9 (Żaczki) – 16. miejsce na 20 drużyn, a w kategorii U-11 (Orlik) – 19. miejsce na 24 drużyny.

Być może pozycje te wydają się odległe, jednakże zaszczytem dla nas było znalezienie się w takim gronie. A jak to w turniejach bywa, odrobina szczęścia mogła sprawić, że zajęlibyśmy finalnie wyższe pozycje – informuje Radosław Korchan, prezes MKS Sparta Ziębice. – Nie martwimy się jednak rezultatem. Przeciwnie – ogromnie cieszymy się z nabytego doświadczenia. A wspaniała atmosfera turnieju, wszechobecne uśmiechy i przyjazne spojrzenia wszystkich uczestników turnieju i organizatorów, rozbudziły w nas ogromne apetyty i rozpaliły jeszcze większy „ogień” i chęci do dalszej pracy w drodze do osiągania kolejnych sukcesów i rozwijania umiejętności – dodaje.

Udział w turnieju był możliwy nie tylko dzięki zawodnikom i ich trenerom, ale także rodzicom oraz Ziębickiemu Stowarzyszeniu „Janine”.

MKS Sparta Ziębice / red.

fot. MKS Sparta Ziębice

 

Dodaj komentarz