Zebrali 130 kg karmy dla zwierząt

Zakończyła się zbiórka karmy oraz koców, gryzaków, misek, smyczy i innych akcesoriów dla zwierząt, którymi opiekuję się ząbkowicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W ramach akcji potrzebne przedmioty można było przynieść do trzech punktów zlokalizowanych na terenie Ziębic. Zebrano łącznie ponad 130 kg karmy dla zwierząt, a także koce, poduszki, kołdry i zwierzęce zabawki, które zostały przekazane na rzecz TOZ.

Akcję zorganizowała FitFabryka z Ząbkowic Śl. Portal ziebice.info był patronem medialnym akcji.

 

fot. Wiktor Ochał1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jola

Piękna akcja. Szkoda, że nie wszyscy dostrzegają potrzeb porzuconych czy dziko żyjących zwierząt. Taka akcja powinna być zorganizowana dla dziko żyjących kotów na działkach OAZA w Ziębicach. Mieszka tam sporo kotów, którym pomagają zacni działkowicze, dzieląc się reszkami jedzenia. zamożniejsi kupują karmę za swoje, prywatne pieniądze. Szkoda tylko, że nie potrafią tego uszanować mieszkańcy sąsiednich ulic (min. Granicznej, Pustej) wyprowadzając na teren działek psy bez smyczy. Właściciel psa lub czasem nawet kilku psów spaceruje alejkami po terenie działek, a psy gonią koty, a także wpadają na te teren czyjeś działki (dokładnie wiedza, gdzie jest zostawiane jedzenie dla kotów) i wyjadają zostawioną karmę. Przed samymi Świętami 4 wyprowadzone psy, nad którymi właścicielka nie potrafiła zapanować zagryzły młodego kota. Nie wiem jak można dopuścić do takiej sytuacji. Dlaczego ludzie mieszkający tak blisko pięknego terenu pod lasem nie wychodzą ze swoimi psami do lasu gdzie mogą się swobodnie wybiegać. Mam nadzieję, że ktoś zainteresuje się tą sprawą i zawiadomi TOZ.