Wigilia dla samotnych z Ziębickim Kołem im. Św. Brata Alberta

Kolejny rok z rzędu Ziębickie Koło im. św. Brata Alberta w dniu Wigilii Bożego Narodzenia zorganizowało spotkanie wigilijne dla samotnych mieszkańców Ziębic.

Wigilia odbyła się na plebanii parafii św. Jerzego w Ziębicach. Udział w niej wzięło ponad 20 ziębiczan, dla których była to jedyna okazja, aby spędzić ten wyjątkowy dla chrześcijan dzień w roku nie samotnie, lecz w towarzystwie innych.

Spotkanie rozpoczęto kolędą bożonarodzeniową, odczytaniem fragmentów Pisma Świętego oraz wspólnym opłatkiem. Po części opłatkowej rozpoczęto wieczerzę wigilijną. Na stołach nie zabrakło wigilijnych potraw: barszczu z uszkami, pierogów oraz ryby. W trakcie uroczystości śpiewano kolędy, rozmawiano o problemach życiowych przybyłych ziębiczan oraz o planach Ziębickiego Koła im. św. Brata Alberta. Spotkaniu towarzyszyła bożonarodzeniowa atmosfera, a na zakończenie każdy z obecnych otrzymał świąteczny upominek.

Ziębickie Koło im. św. Brata Alberta reprezentowane było w tym dniu przez prezesa Koła – ks. Bogusława Konopkę, wiceprezesa Andrzeja Regnera, członka Zarządu Mariusza Szczepanowskiego oraz Halinę Sawicką i Bogusławę Załobę.

Andrzej Regner / red.Dodaj komentarz