Projekt „Umiem pływać” ponownie w gminie Ziębice

41 dzieci z klas I-III szkół podstawowych z gminy Ziębice rozpoczęło realizację projektu „Umiem pływać”.

Dzieci uczą się pływać na basenie w Strzelinie, a zajęcia odbywają się we wtorki i w czwartki w godzinach popołudniowych. Naukę finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a zadaniem Gminy jest zapewnienie bezpiecznego przejazdu na basen.

Projekt „Umiem pływać” jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Lekcje pozwolą dzieciom nabyć podstawowe umiejętności pływania, a także zachęcą do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Zajęcia stanowią również atrakcyjną propozycję zagospodarowania czasu wolnego uczniów oraz stanowią profilaktykę przeciwdziałania i korygowania wad postawy.

Inicjatorem projektu jest Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

GCEiS / red.

fot. GCEiS

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bob

Świetna inicjatywa! Sport trzeba wpajać od małego i nie tylko żeby odciągnąć dzieci od komputera, ale przede wszystkim zaszczepić chęć pracy na sobą, samodyscyplinę, kulturę osobistą i szacunek do drugiego człowieka-cechy które ze sportu przeniesione do życia codziennego zaowocują nie tylko wychowaniem dobrego człowieka, ale i ułatwią mu życie.