Maraton gier z Erasmusem+

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach, w której strukturze znajdują się obecnie klasy gimnazjalne, kontynuowany jest międzynarodowy projekt „Maths around us” („Matematyka wokół nas”) realizowany wcześniej przez Gimnazjum Publiczne w Ziębicach w ramach programu Erasmus +. O projekcie wielokrotnie pisaliśmy już w ziebice.info.

W ubiegłym miesiącu do udziału w piątej już części projektu – „Matematyce w grach” („Maths in games”) – zaproszeni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 w Ziębicach – łącznie 62 uczniów, którzy zmierzyli się z czterema rozgrywkami: konkursem wiedzy o Karolu Borsuku, grze w Farmera, rozwiązywaniu Sudoku i grze w szachy.

Największą wiedzę o Karolu Borsuku, polskim matematyku, twórcy gry Farmer, pochwaliła się Alina Okaj, drugie miejsce zajęła Aleksandra Bafia, a trzecie Piotr Dądela. Pierwsze miejsce w grze w Farmera wywalczył Kacper Kostyszyn, drugie – Ewa Bafia, a trzecie – Sandra Stawasz. Sudoku jako pierwsza rozwiązała Martyna Hefka, druga Klaudia Marszałek, a trzecia – Ewa Bafia.

Czwarty konkurs – Turniej Szachowy – podzielony był na dwie kategorie: dziewczęta, które grały systemem kołowym i chłopcy – grający systemem szwajcarskim. Nad przebiegiem zawodów czuwał arbiter Kazimierz Szydełko, a zawodników obowiązywały przepisy FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej). W kategorii dziewcząt: najlepsze były: Hanna Czubala, Oliwia Chwedeczko oraz trzecim – Aleksandra Bafia, a w kategorii chłopców – Kacper KostyszynKamil Jaworski oraz Kacper Olewicz.

Projekt „Maths around us” realizowany jest we współpracy ze szkołami z Bułgarii, Turcji, Hiszpanii i Włoch. Koordynuje go Ewa Nenkin, nauczycielka jęz. angielskiego, oraz Aurelia Przybył, nauczycielka matematyki.

SP2 Ziębice / red.

Galeria zdjęć
fot. Ewa Nenkin

Obejrzyj również filmy z tego wydarzenia:

 

 

 

Dodaj komentarz