Porażenie prądem, zadymienia i nieszczelna instalacja gazowa, czyli strażacki bilans tygodnia

We wczesny poniedziałkowy poranek (po godz. 5.00), w mieszkaniu przy ul. Kolejowej w Ziębicach, strażacy interweniowali w związku z uruchomioną czujką tlenku węgla i gazu ziemnego. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili pomiary na obecność trujących gazów, a przybyłe na miejsce pogotowie gazowe stwierdziło nieszczelność instalacji gazowej.

Tego samego dnia, po godz. 22:00, w centrum Ziębic doszło do zadymienia w wielorodzinnym budynku mieszkalnym. Sprawdzono obiekt za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, jednak nie stwierdzono pożaru sadzy w przewodzie kominowym, ani obecności tlenku węgla wewnątrz mieszkań. Ostatecznie strażacy stwierdzili nieszczelność przewodu kominowego.

Dzień później, po godz. 1:00, w lokalu mieszkalnym w Witostowicach, pękła rura wodociągowa. W wyniku zalania nastąpiło uszkodzenie instalacji elektrycznej wewnątrz obiektu i jeden z lokatorów został porażony prądem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w prąd oraz zakręceniu głównego zaworu wody. Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, którego przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Również 6 marca, o godz. 9:31, w centrum Ziębic, doszło do zadymienia w budynku mieszkalnym. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz sprawdzili obiekt za pomocą sprzętu wykrywczo-pomiarowego, który na szczęście nie wskazał obecności toksycznych produktów spalania ani ukrytych zarzewi ognia.

 

Dodaj komentarz