Sukces uczniów w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”

W czwartek, 12 kwietnia, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach wzięli udział w 14. Konkursie dla Dzieci i Młodzieży Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Euroregionu Nysa pt. „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy. W tym roku głównym priorytetem było kształtowanie wrażliwości środowiskowej młodego człowieka – aby nie był obojętny na potrzebę pomocy innym ludziom i środowisku naturalnemu, a przy tym też wrażliwy na swoje bezpieczeństwo oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo ekologiczne.

Uczestnicy konkursu przechodzili przez cztery stacje, na których musieli wykonać łącznie osiem zadań praktycznych – wykazując się wiadomościami z dziedziny bezpieczeństwa środowiskowego (społecznego, gospodarczego, przyrodniczego) oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci były podzielone na kategorie wiekowe: klasy 4-6 szkół podstawowych oraz klasy 7, połączone z klasami gimnazjalnymi. Tytuł Mistrza wywalczyła Oliwia Sopuch, a Wicemistrza drużyna w składzie: Kamila Cholewa, Jagoda Pierzak oraz Ania Świdzińska. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami na najwyższym poziomie – zajęli pierwsze i drugie miejsce w Półfinale Regionu Wałbrzyskiego i zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego.

Uczniowie wykonali swoje zadnia wspaniale. Otrzymali wiele słów zachwytu i podziwu od sędziów – przedstawicieli Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanepidu, GOPR-u, WOPR-u oraz innych podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa.

Mistrzowie przygotowywali się do konkursu na zajęciach z bezpieczeństwa, prowadzonych przez Katarzynę Pierzak.

SP4 Ziębice / red.

fot. SP4 Ziębice

Dodaj komentarz