Co dalej z ulicą Małą?

Mamy już informacje z Urzędu Miejskiego w Ziębicach na temat remontu ulicy Małej w Ziębicach, na który Gmina nie otrzymała ostatnio dofinansowania z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego (pisaliśmy o tym tutaj >>).

Koszt remontu tej drogi został oszacowany na 791 573,77 zł. W tej kwocie założono m.in.: wykonanie odwodnienia drogi w postaci kanalizacji deszczowej, instalację 14 latarń oświetleniowych, a także wykonanie krawężników i obrzeży betonowych, nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych oraz chodników i wjazdów z kostki betonowej.

Dofinansowanie do remontu Gmina Ziębice planowała pozyskać biorąc udział w organizowanym przez wojewodę konkursie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jak się okazuje, parametry techniczne ul. Małej nie spełniły wymogów wynikających z przepisów techniczno-budowlanych. Spełnienie ich było jednym z podstawowych warunków konkursu.

W przypadkach szczególnie uzasadnionych jest możliwe odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych, na które Gmina musi uzyskać zgodę od Ministra Infrastruktury i Budownictwa, ażeby mogła skorzystać i ubiegać się o dofinansowanie z w/w programu – informuje Jacek Skołucki, Naczelnik Wydziału Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Ziębicach. – O takie odstępstwo wystąpimy na początku 2017 r. – zapowiada.

Zgodnie z informacją otrzymaną z Urzędu, ul. Mała będzie remontowana o ile znajdą się fundusze zewnętrzne na realizację tego zadania. – Jeżeli w roku 2017 zostanie ogłoszony program o dofinansowanie, z którego gmina będzie mogła skorzystać to na w/w zadanie zostanie złożony wniosek o dofinansowanie. Po uzyskaniu dofinansowania Gmina zamierza przystąpić do realizacji zadania – zapowiada Jacek Skołucki.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

10
Dodaj komentarz

7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kjsh

Tralalala… Znowu natworzą stosy bezużytecznych dokumentów za nasze podatki i nic z tego nie będzie, bo ani pani burmistrz ani pan naczelnik nie panuja nad niczym

Ciekawski

A dlaczego pierwszy wniosek był „do bani” ?

ja

Ze strony: http://ziebice.info/2017/01/12/ulica-mala-nie-bedzie-remontowana/
Wnioskodawca nie zastosował się do wytycznych programowych w zakresie wymogów dotyczących parametrów funkcjonalnych i technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne. Projektowane szerokości pasów ruchu, poboczy i chodnika nie spełniały wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016, poz. 124) – poinformował nas przedstawiciel Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

endrju

To po co brać udział w konkursie, jak od razu wiadomo, że nic z tego nie będzie? Nic dobrego nie będzie w tym mieście jak nasi urzędnicy będą tak pracować.

Beata

Pewnie droga jest za wąska, albo coś w tym stylu. Szkoda że najpierw nie sprawdzili. Po co było pisać?

ziebiczanin

Nie jest to może najważniejszą drogą w mieście, ale szlag mnie trafia, że za co się nie wezmą to niewypał. Pani burmistrz, może tak pogonić urzędników do porządnej roboty? Po to Panią wybraliśmy.

Elwira

Trzeba było iść na referendum i odwołać tych nieudacznikiw

Kadrowa

Panie Ciekawski, to Pan nie wie, dlaczego poprzedni wniosek był „do bani”?. Wszystkich urzędników umiejących pracowac dobrze , w tym prawidłowo pisac wnioski – pozwalniali. Pozostali za nasze pieniądze się uczą, Problem w tym, że nie mają od kogo. Tak oto będą się uczyc i uczyc do końca kadencji za nasze pieniądze. A pieniądze na tę naukę będą, bo: nie będzie prawidłowych wniosków – nie będzie remontów. . Bardzo to smutne……

Elwira

Jak zwykle odpowiedź nie na temat. Po po składać wniosek, jeśli z góry wiadomo, że nie spełnia kryteriów. Szkoda czasu i pracy. Brak słów…

rozpacz

Takich mamy profesjonalnych pracowników w urzędzie…za co się wezmą to wszystko zle…a ponoć Ziębice to najbogatsza gmina w Polsce ??? – to kolejny przykład znających się pań w urzędzie. Kpina i smiech na cały kraj takie błędy popełniać …