Dzieci z Lubnowa bezpiecznie korzystają z Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 10 i 13 lutego w Bibliotece Publicznej w Lubnowie odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r., W Polsce od 2005 r. wydarzenia z nim związane organizowane są przez Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło  „Razem zmieniamy internet na lepsze”, a głównym celem obchodów było zwrócenie uwagi na potrzebę inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu.

Uczestnicy zajęć przybyli do biblioteki w Lubnowie w celu poznania złych i dobrych stron korzystania z komputera i Internetu. Zajęcia polegały na rozmowie, prezentacji programu edukacyjnego poświęconego bezpieczeństwu dzieci w Internecie, rozwiązywaniu krzyżówki oraz wykonaniu plakatów. Pomocą były oglądane przez dzieci krótkie kreskówki „Sieciaki”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. na co mogą sobie pozwolić surfując po sieci,  a czego nigdy nie powinny robić, jakie hasła stosować dla  zwiększonego bezpieczeństwa. Na zakończenie każdy otrzymał ulotki informacyjne z podstawowymi zasadami bezpiecznego Internetu.

Dorota Sala / red.

fot. Biblioteka Publiczna w Lubnowie

 

Dodaj komentarz