Gala Talentów za nami!

Pasją może być taniec, muzyka, pisanie. Pasją można nazwać wszystko, co kochamy robić, w czym czujemy się naprawdę spełnieniu. Pasja burzy mury, podąża za celem – takimi słowami przywitali uczestników i publiczność Nikola Wojciechowska i Adrian Rajczakowski, którzy poprowadzili wczoraj, w Ziębickim Centrum Kultury, eliminacje do VII Dolnośląskiej Gali Talentów.

Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, który był jednym z dwóch organizatorów eliminacji rejonowych okręgu wałbrzyskiego. Tego samego dnia podobne pokazy zainteresowań odbywały się również w innych szkołach regionów: jeleniogórskiego, legnickiego i wrocławskiego. Celem każdej z regionalnych prezentacji było wyłonienie trzech laureatów, którzy 30 maja w Świdnicy wezmą udział w VII Dolnośląskiej Gali Talentów.

Podczas pokazów w Ziębicach przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie zabrakło też prezentacji makiet, grafiki oraz talentu pływackiego. Bohaterami tego dnia byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Bielawy, Ciepłowód, Ząbkowic Śl., Kamieńca Ząbkowickiego, Dzierżoniowa oraz Polanicy Zdrój.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też talentów z gminy Ziębice, które reprezentowane były przez Pawła Nowaka, ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, który zaprezentował swoją grafikę (niedawno odbyła się wystawa prac Pawła, o której pisaliśmy tutaj >>) i Katarzynę Nicieję z Gimnazjum Publicznego z Ziębic, która wraz ze śpiewającymi w chórku koleżankami, zaśpiewała utwór „Dream it possible” Delacey. Swoje wyjątkowe umiejętności wokalne zaprezentowała także Martyna Sury z Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie.

Wszystkie występy oceniała komisja, której przewodniczyła Anna Kulińska, wizytator reprezentująca Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W jury zasiedli także Joanna Smętkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, Jarosław Mamala, ekspert do spraw motoryzacyjnych oraz wykładowca Politechniki Opolskiej, Anna Bujko, szef Ośrodka Szkoleń Radia Wrocław oraz Aneta Leńska, trener wokalny, właściciel Centrum Kształcenia Muzycznego „Hit” w Ziębicach.

Zadaniem jury było wybranie zaledwie trzech spośród 14 prezentujących się na scenie talentów. Wśród laureatów znalazł się ziębiczanin Paweł Nowak, artysta-grafik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, a także Joasia Wojtaczka, uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Braszowicach, która zaśpiewała piosenkę „W moim ogródecku” i Jakub Ciąpała z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, który zaprezentował taniec krump. To oni pod koniec maja zaprezentują swoje talenty w Świdnicy.

Dodatkowo jury wyróżniło:

  • utalentowaną wokalistkę Martynę Sury z Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie,
  • Kubę Matuszczaka i Kamila Ziębę z Noworudzkiej Szkoły Technicznej, którzy publiczności zaprezentowali repertuar hip-hopowy,
  • Wiktorię Jaworską z Liceum Ogólnokształcącego z Ząbkowic Śl. oraz Macieja Jagodę z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl., którzy zaprezentowali publiczności taniec standardowy oraz
  • Nikolę Łuczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, która wraz ze swoim kolegą Mateuszem zaprezentowała taniec „Cała Ja”.

Podczas obrad jury publiczność mogła nie tylko obejrzeć, ale również wziąć udział w występie prowadzącego Galę Adriana Rajczakowskiego – iluzjonisty i mentalisty, byłego ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, laureata Dolnośląskiej Gali Talentów sprzed dwóch lat.

Pokaz talentów zakończył się piosenką w wykonaniu tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

Dodaj komentarz