Ziębicka Liga Orlika cieszy się coraz większym zainteresowaniem

W czwartek, 11 maja, na boisku sportowym „Orlik” odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w ramach Ziębickiej Ligi Orlika. Do zawodów przystąpiło pięć zespołów.

W grupie młodszej pierwsze miejsce zajęli Kolorowi, drugie Czerwoni, a trzecie Żółci. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Krystyna Flis, Mateusz Zarzeczny, Paweł Rojek, Alan Galik i Kacper Waksmundzki. Najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Rojka, a najskuteczniejszym strzelcem została Krystyna Flis.

W grupie starszej rywalizowały ze sobą dwie drużyny. Tym razem lepsi okazali się Kolorowi. W ich drużynie wystąpili: Tomasz Gnat, Wojciech Krzeptoń, Emanuel Maciantowicz, Błażej Torba i Błażej Kleniuk. Animatorzy uznali, że w tej grupie wyróżnili się: Błażej Kleniuk jako napastnik i Bartosz Nachyła jako bramkarz.

Jak informuje Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, organizator Ligi, czwartkowe turnieje przyciągają coraz więcej dzieci i młodzieży. Centrum zachęca również do uczestnictwa w innych, odbywających się cyklicznie, zajęciach sportowych, które organizuje.

GCEiS / red.

fot. GCEiS

 

Dodaj komentarz