Z jednej interwencji do drugiej – strażacki bilans tygodnia

6 czerwca strażacy mieli ręce pełne roboty. Tego dnia nad gminą Ziębice przeszła burza i intensywne opady deszczu spowodowały liczne podtopienia. Strażacy interweniowali aż 10 razy.

O godz. 17.31 strażacy z Ząbkowic Śl., wspomagani przez ochotników ze Stolca, pomagali w usunięciu błota z jezdni w Niedźwiedniku. Wypływ błota spowodowany był brakiem przepustowości rowu, który został udrożniony.

W tym samym czasie Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o podtopieniu budynku mieszkalnego, do którego doszło w Ziębicach przy ul. Chrobrego. Na miejscu zjawili się strażacy z ziębickiej jednostki, którzy wypompowali zalegającą przy budynku wodę.

Zaraz po zakończeniu tej akcji pomoc strażaków z JRG Ziębice była potrzebna przy ul. Przemysłowej, gdzie niedrożność rowu, w którym zalegały m.in. konary, spowodowała, że na ulicę wylewała się woda.

Tymczasem w Starczówku doszło do podtopienia budynku mieszkalnego. Wodę wypompowywali strażacy-ochotnicy ze Starczówka i Niedźwiedzia.

Te same jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, wsparte przez strażaków z Ziębic, już po godz. 19.00 interweniowały w Biernacicach, gdzie wylewająca się w rowu woda częściowo zalała budynek mieszkalny. Wodę wypompowano.

Strażacy ze Starczówka niespełna godzinę później byli już w Ziębicach, a wraz z nimi druhowie z OSP Lubnów. Tym razem ponownie konieczne było wypompowanie wody z piwnicy i korytarza jednego z wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zaraz po godz. 20.00 zastęp OSP Lubnów był już – tym razem z OSP Henryków – w Lipie, gdzie strażacy wypompowywali wodę z piwnicy budynku mieszkalnego.

OSP Starczówek natomiast interweniował ok. godz. 20.30 przy ul.Bohaterów Getta. W wyniku nieodbierania wody przez studzienkę kanalizacyjną, zalany został korytarz budynku mieszkalnego. Studzienkę udrożniono, a wodę wypompowano.

Tego dnia, przed godz. 21.00 dwukrotnie interweniowali jeszcze strażacy z JRG Ziębice. Usuwali zator na Oławce, który zagrażał jednemu z zakładów produkcyjnych przy ul. Przemysłowej oraz wypompowywali wodę z kanału naprawczego garażu przy ul. Wałowej w Ziębicach.

W sobotę, 10 czerwca, przed godz. 11.00 przed wejściem do jednego z budynków mieszkalnych na ziębickim Rynku spadło drzewo. Jego usunięciem zajęli się strażacy z jednostki w Ziębicach.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

Dodaj komentarz