Za tydzień Ziębicka Dziesiątka! Uwaga na zamknięcie części dróg w okolicach Dębowca!

Ponad 50 kobiet i ponad 100 mężczyzn zapisało się już na Ziębicką Dziesiątkę – bieg odbywający się w ramach 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego. Zaplanowano go na 25 czerwca.

Trasa biegu poprowadzi od Parku Miejskiego, przez Dębowiec, Osinę Wielką, z powrotem do Parku Miejskiego. Jak twierdzi organizator – trasa jest trudna i wymagająca, dlatego zaplanowano aż trzy punkty z wodą dla biegaczy. Uczestnicy 70% trasy pokonają drogami asfaltowymi, a pozostałą część drogą polną  i urokliwymi, zacienionymi ścieżkami w Parku Miejskim.

Każdy uczestnik biegu otrzyma medal, który – wraz z medalami z pozostałych biegów odbywających się w ramach Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego – stworzy oryginalną całość. Biegi te zaplanowano na 23 września – w Złotym Stoku oraz 22 października – w Ząbkowicach Śl.

Głównym organizatorem biegów jest Stowarzyszenie Ząbkowicka Grupa Biegowa „Frankenstein”.

W związku z biegiem w niedzielę wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na trasie Ziębice-Dębowiec-Osina Wielka-Ziębice, które będą dotyczyć zwłaszcza mieszkańców ulic: Małej, Cichej, Piastowskiej, Spółdzielczej, Rzemieślniczej, Marszałka Piłsudskiego, Dębowej, Kolonii Górnik i Gliwickiej (od parku w kierunku Dębowca). Drogi zostaną zamknięte w godz. 9.45-11.45, przy czym odcinek Ziębice-Dębowiec zostanie odblokowany ok. godz. 10.45.

Zapisz się >>

 

Dodaj komentarz