Pobiegli pierwszą „Ziębicką Dziesiątkę”

Krzysztof Jilek z Idzikowa jako pierwszy dobiegł dziś do mety pierwszej edycji biegu „Ziębicka Dziesiątka”, odbywającego się w ramach 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego. Trasę biegu na dystansie 10 km pokonał w 36 minut i 12 sekund. Nieco ponad trzy minuty później do mety dobiegł Roman Bogdał z Bystrzycy Kłodzkiej (39:21), a jako trzeci – z czasem 39 min. i 34 sek. – bieg ukończył Dawid Kutaj.

Wśród pań najszybsza była Ewa Błauciak z Tarnowa. Jej czas wyniósł 46 min. i 6 sek. Niecałą minutę po niej na mecie zameldowała się Karina Wolska z Wrocławia (47:02), a zaledwie pół minuty później – ziębiczanka Monika Dudek (47:34).

Łącznie bieg ukończyły 133 osoby, a wśród nich 35 z gminy Ziębice. W klasyfikacji gminnej najlepsi okazali się – wśród mężczyzn: Dawid Kutaj z Henrykowa (39:34), Dariusz Bodio (42:22) oraz Wiesław Kowal (44:09), a wśród kobiet: Monika Dudek (47:34),  Monika Wójcik (48:27) oraz Barbara Szpilarewicz (54:02).

To jednak nie wszyscy „nasi”, którzy stanęli na podium „Ziębickiej Dziesiątki”. Ponieważ puchary wręczano również w podziale na kategorie wiekowe, mieli okazję to zrobić także (niektórzy powtórnie): Monika Wójcik (najlepsza w kategorii K2 – powyżej 20 lat), Basia Szpilarewicz (druga w kategorii K3), Dorota Sowa i Małgorzata Boksa (druga i trzecia w kategorii K5) oraz Teresa Nowak (pierwsza i jedyna w kategorii K6), a także Wiesław Kowal (drugi w kategorii M4), Dariusz Bodio i Piotr Stryszewski (pierwszy i trzeci w kategorii M5), a także Leszek Małek (pierwszy w kategorii M6).

Każdy kto ukończył bieg otrzymał nietuzinkowy medal. Będzie go można połączyć z dwiema dodatkowymi częściami, które zostaną wręczone na mecie innych 10-kilometrowych biegów, jakie odbędą się w okolicy – 23 września w Złotym Stoku oraz 22 października – w Ząbkowicach Śl.

Trasa „Ziębickiej Dziesiątki” wiodła od Parku Miejskiego, przez Dębowiec, Osinę Wielką, z powrotem do Parku Miejskiego. Jej pomysłodawcą, a zarazem najstarszym uczestnikiem biegu, był Henryk Sławiec, ziębicki pasjonat lokalnej historii.

Głównym organizatorem biegów w ramach 3xZ Grand Prix Powiatu Ząbkowickiego jest Stowarzyszenie Ząbkowicka Grupa Biegowa „Frankenstein”, a ziębicką edycję współorganizowała Gmina Ziębice, Gminne Centrum Edukacji i Sportu oraz Ziębickie Centrum Kultury.

Warto jednak dodać, że bieg nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Henrykowa, Czerńczyc, Krzelkowa, Osiny Wielkiej i Wigańcic, Powiatowej Komendy Policji w Ząbkowicach Śl. oraz policjantów z Komisariatu w Ziębicach, Straży Miejskiej w Ziębicach, Elżbiety Sawickiej oraz Grzegorza Ciszewskiego – sołtysów Dębowca i Osiny Wielkiej wraz z Radami Sołeckim, nauczycieli ziębickich szkół: Janusza Kwaśnicy, Katarzyny Owczarek, Tomasza Świderskiego, Jacka Ławrynowicza oraz Joanny Rejnowskiej, a także wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
vis

Gratulacje !!!
Szczególnie dla debiutujących w zawodach biegowych