Dożynkowo w Pomianowie

W niedzielę, 27 sierpnia, w Pomianowie Dolnym odbyły się Dożynki Wiejskie. Ich tegorocznymi starostami byli Izabela Działek oraz Łukasz Drobny.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00 mszą św., którą celebrowali ks. proboszcz Radosław Stala oraz gościnnie ks. Klaudiusz. Następnie mieszkańcy przemaszerowali na boisko sportowe, gdzie po przywitaniu przez sołtysa Wiesława Salę i przedstawicieli gminnych instytucji, dokonano oficjalnego otwarcia Dożynek.

Po podzieleniu się chlebem rozpoczęła się część rozrywkowa. Jako pierwsze wystąpiły miejscowe przedszkolaki, a następnie swój talent zaprezentował  Tomasz Dąbski, mieszkaniec miejscowości, który wykonał kilka takich znanych utworów, jak: „Śniadanie do łóżka”, „Przez twe oczy zielone”, „Zawsze tam gdzie ty” czy „Do kołyski”.

Organizatorzy zapewnili też bezpłatne atrakcje dla dzieci – był dmuchany zamek, animacje i konkursy z nagrodami. Z kolei o część gastronomiczną imprezy zadbały mieszkanki sołectwa wraz z Radą Sołecką. Wieczorem mieszkańcy i goście bawili się w rytm muzyki na żywo.

Sołectwo Pomianów Dolny

fot. Sołectwo Pomianów Dolny

Dodaj komentarz