Kalinowicki i witostowicki akcent na Dożynkach Powiatowych w Bardzie

Dwie nagrody odebrali przedstawiciele Kalinowic i Witostostowic podczas Dożynek Powiatowych, które w tym roku zorganizowano w minioną niedzielę w Bardzie.

Podczas tego wydarzenia, podsumowany został konkurs Zarządu Powiatu Ząbkowickiego – Aktywne Sołectwo 2017, który w tym roku miał swoją trzecią edycję. Zgłoszono do niej 11 wniosków, a największą liczbę punktów uzyskał projekt Sołectwa Stolec, które otrzymało nagrodę o wartości 3 tys. zł. Drugie miejsce zajęła Brzeźnica i z dożynek wyjechała z nagrodą w wysokości 2 tys. zł. Trzecie natomiast miejsce zdobyły Kalinowice Górne. Nagrodę – czek opiewający na kwotę 1500 zł odebrały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Kalinowic (Górnych i Dolnych) – Danuta Krowicka i Anna Dłutowska.

O ile o nagrodzie w konkursie Aktywne Sołectwo 2017 wiadomo było jeszcze przed bardzkimi dożynkami, o tyle wygrana na szczeblu powiatowym w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy była wspaniałą niespodzianką. Zdobyło ją sołectwo Witostowice, po tym jak wieniec przygotowany przez jego przedstawicieli został uznany za najpiękniejszy w gminie Ziębice.

Z Barda przedstawiciele Witostowic – Krzysztof Bryja, Grażyna Łoś, Sebastian Pasek, Dorota Stróżewska, Miłosz Widziak, Kamil Zając i Kinga Zając-Żak – przywieźli nagrodę w wysokości 1 tys. zł. Drugą nagrodę (i 700 zł) otrzymał wieniec z Dzbanowa w gminie Bardo, a trzecią (i 500 zł) – Lutomierz w gminie Stoszowice.

3 września, witostowicki wieniec pojedzie na Wojewódzkie Święto Plonów do Urazów w gminie Oborniki Śląskie.

 

fot. Powiat Ząbkowicki

 

2
Dodaj komentarz

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
anonim

A gdzie wieniec z Kalinowic?

Gall

Będzie w Czerńczycach na gminnych dożynkach w sobotę. Do zobaczenia