Dwudniowe dożynki wiejskie w Lubnowie

Tegoroczne dożynki w Lubnowie świętowano przez dwa dni. Rozpoczęła je w sobotę, 8 września, zabawa dożynkowa na boisku sportowym, która trwała do późnych godzin nocnych.

Z kolei podczas niedzielnej mszy św. podziękowano za dobre zbiory i trud pracy rolników. Przed ołtarzem stanęły wieńce dożynkowe z Lubnowa, Głębokiej, Pomianowa Dolnego oraz Chałupek. Liturgię wzbogacił występ scholi dziecięcej z Nowej Rudy. Po niej tradycyjnie poświęcono chleb, którym dzielili się mieszkańcy, a Artur Piekarski, sołtys Lubnowa, podziękował rolnikom za trud ich pracy oraz zaprosił do wspólnego świętowania.

Konferansjerem podczas festynu dożynkowego był Witek Wiśniewski z klubu motocyklowego MotoFrankenstein, którego przedstawiciele przyjechali do Lubnowa na swoich lśniących maszynach. Lubnowianie i ich goście mogli skosztować grochówki, kiełbasy z grilla i pysznych ciast, a na najmłodszych czekało wiele atrakcji m.in.: malowanie twarzy, dmuchany zamek oraz wspólne zabawy z animatorami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, której główną nagrodą był rower.

 

fot. Dominika Samborska

 

4
Dodaj komentarz

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mr T

A nikt nie wspomniał kto grał tą imprezę droga redakcjo ?. A o DJ żeście zapomnieli .A ha zabrakło miejsca na dopisanie linijki wiersza więcej .

Waldek

Lipa straszna Sołtys się nie spisał na sesjach go brak i organizacja kiepska chyba się wypalił politycznie

Agata

a po co ma na sesje przychodzić jak i tak wszystko jest ustawione? Góra robi co chce, walka z wiatrakami, strata czasu

Waldek

Bo jest radnym i to jego obowiązek prezentować swych wyborców pani Agato