Kradzież w kręgielni, kradzież dokumentów i gotówki, pożar sadzy w kominie oraz kolejne podpalenie śmieci, czyli strażacko-policyjny bilans tygodnia

W poniedziałek, 4 września, w Ziębicach przy ul. Wałowej doszło do zdarzenia samochodu osobowego z motorowerem. Kierowca nissana terrano nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerem, przez co doszło do kolizji. Poszkodowany z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu były służby ratunkowe. Policja ustaliła, że kierowca samochodu był trzeźwy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu pomocy do czasu przyjazdu karetki.

Kolejnego dnia 84-letnia mieszkanka Henrykowa zawiadomiła policję, że na terenie jej posesji dwóch mężczyzn zajęło ja rozmową, po czym ukradło z jej torebki portfel, w którym znajdował się dowód osobisty i gotówka. Policjanci odzyskali skradzione dokumenty.

9 września (sobota), w Pomianowie Dolnym, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie. Na miejscu interweniowała jednostka JRG Ziębice. Strażacy ugasili pożar, zabezpieczyli komin, aby nie doszło do kolejnego pożaru.

Także 9 września w Ziębicach policjanci zatrzymali mężczyznę, który przebywając w kręgielni, skradł z niej kulę do gry, kufel, zestaw przypraw oraz skarbonkę na napiwki, w której było kilkanaście złotych. Po zdarzeniu pod wpływem alkoholu wsiadł do samochodu i odjechał. W wyniku podjętych działań policjanci szybko ustalili aktualne miejsce pobytu mężczyzny. Gdy pojechali pod ustalony adres okazało się, że podejrzany siedział przed domem kompletnie pijany, a przy nim leżały skradzione przedmioty. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo ujawniono przy nim środki psychotropowe. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Następnie usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, kradzieży mienia oraz posiadania środków odurzających. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kolejny pożar tym razem śmieci miał miejsce w niedzielę, 10 września, w ziębickim browarze. Na pierwszym piętrze budynku doszło do zapalenia się śmieci. W interwencji brały jednostki: JRG Ziębice, OSP Czerńczyce, OSP Henryków, OSP Niedźwiedź i OSP Starczówek. Na szczęście pożar nie zdążył się rozprzestrzenić na dalsze kondygnacje budynku. Strażacy ugasili ogień i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

 

Dodaj komentarz