Pamięć zmarłym-pojednanie żywym – obchody Dnia Sybiraka w Ziębicach

„Pamięć zmarłym – pojednanie żywym” to motto towarzyszące obchodom Światowego Dnia Sybiraka w Ziębicach, które zaplanowano na poniedziałek, 18 września.

Podczas uroczystej mszy św. o godz. 10.00, koncelebrowanej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach, przedstawiciele Związku Sybiraków w Ziębicach wraz z zaproszonymi gośćmi – uczniami gminnych szkół oraz przedstawicielami władz samorządowych – modlili się za żywych i zmarłych Sybiraków. Liturgię uświetnił występ chóru Laurus, który na wejście wykonał „Marsz Sybiraków”.

Po mszy św. prezes koła Związku Sybiraków w Ziębicach Marian Gwiazdowski podziękował zebranym za uczestnictwo i zaprosił na program artystyczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie. Zebrani usłyszeli m.in. utwory patriotyczne, takie jak: „Miejcie nadzieję”, „Deszcz jesienny”, „Jeszcze jeden Mazur” oraz mono-recytacje: „Poległem w Katyniu” i „Losem rzuceni”.

Po części artystycznej, zebrani przenieśli się na teren przykościelny, gdzie przed pomnikiem Matki Sybiraczki, złożono wiązanki kwiatów. Po uroczystościach gości zaproszono na plebanię na poczęstunek.

 

Dodaj komentarz