Ostatni w tym roku turniej piłki nożnej na Orliku

W sobotę, 18 listopada, na ziębickim Orliku odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: Orliki i Młodzicy.

Mimo wietrznej pogody do zawodów zgłosiło się jedenaście drużyn. Były to zespoły reprezentujące kluby Orzeł Ząbkowice Śl. oraz MKS Sparta Ziębice, a także maluchy z Akademii Piłkarskiej G.P., które dopiero rozpoczynają przygodę z piłką nożną. Warto zwrócić uwagę na to, że w zespołach wystąpiły również dziewczęta.

Zarówno w młodszej grupie Orlików, jak i w grupie Młodzików, pierwsze i drugie miejsce wywalczył Orzeł Ząbkowice Śl., a trzecie MKS Sparta Ziębice. Najlepszym drużynom turnieju puchary wręczał Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner. Wyróżniono również najlepszego bramkarza, którym został Piotr Kabała. Najwszechstronniejszym zawodnikiem sobotniego turnieju wybrano Krystynę Flis. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców – i to nie tylko z Ziębic.

Za organizację tego sportowego wydarzenia odpowiedzialny był Jerzy Rejnowski z GCEiS, a zawody sędziowali: Przemysław Palmowski, Radosław Korchan i Marek Matkowski.

Był to ostatni w tym roku turniej zorganizowany na ziębickim Orliku, jednak w okresie jesienno-zimowym dzieci mogą uczestniczyć w turniejach piłki halowej, które odbywają się w czwartki, o godz. 16.00, na sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego.

GCEiS / red.

fot. GCEiS

Dodaj komentarz