Konkurs o HIV/AIDS rozstrzygnięty

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS już od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Organizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną z Ząbkowic Śl. skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ząbkowickiego. W piątek, 1 grudnia, odbył się finał olimpiady, w którym uczestniczyło 24 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą w poruszonym temacie,a w najlepszej piątce znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach: Ewelina Mucha oraz Aleksandra Fedyszyn, które zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsca.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy i świadomości młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Na uczestników czekał test z pytaniami otwartymi oraz zamkniętymi z zakresu wiedzy: pochodzenie, budowa i biologia wirusa HIV; patogeneza zakażeń HIV; choroby przenoszone drogą płciową; objawy kliniczne w przebiegu zakażeń HIV i AIDS; zapobieganie zakażeniom; HIV, AIDS a prawa człowieka; psychospołeczne problemy osób żyjących z HIV i chorych na AIDS; opieka nad osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS; organizacja i instytucje zajmujące się problematyką AIDS w Polsce.

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl. / red.

fot. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.

 

Dodaj komentarz