Patrzyli oczyma, fotografowali sercem

W czwartek, 15 lutego, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Kolory jesieni w obiektywie”. Organizatorzy konkursu – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach oraz Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich – zaprosili uczniów ze szkół powiatu ząbkowickiego do zabawy sztuką fotografii i do zatrzymania wycinka rzeczywistości w pięknych kolorach jesieni.

Miejsce pierwsze zdobyła praca pt. „Rdzawość kukurydzy” Angeliki Pióro z Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śl, drugie miejsce zajęła fotografia „Lamrakenik” Mikołaja Mirzewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbk., natomiast miejsce trzecie przyznano „Jesiennej drodze” Marcina Noculaka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach.

Wyróżnienia otrzymało 11 uczestników konkursu. Wśród nich byli uczniowie szkół z gminy Ziębice: Michał Śledź i Kamila Cholewa z ziębickiej „Czwórki”, Sandra Krawczyk z ziębickiej „Dwójki” oraz Wojciech Begierski, Justyna Szarek i Paweł Ciekiera z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

Podczas gali młodzi artyści wysłuchali wykładu jednego z członków jury – Andrzeja Łaby  wieloletniego operatora obrazu w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, który mówił o tym, jak zrobić idealne zdjęcie. Ciekawa była także zabawa uczniów w scenarzystów budujących historie na podstawie fotografii.

Oprócz Andrzeja Łaby w jury zasiedli także: ząbkowicki fotograf Radosław Chuchra, wicestarosta ząbkowicki Mariusz Szpilarewicz oraz Barbara Drożyńska z Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich, której pasją jest fotografia i przyroda.

Wyłonione w konkursie prace będzie można zobaczyć w szkołach, z których uczniowie zgłosili się do konkursu, a także w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śl.

ZSP Ziębice / red.

Galeria zdjęć
fot. ZSP Ziębice

Dodaj komentarz