Piąta Noc z Andersenem w Lubnowie

W ubiegły piątek, 23 marca, w Bibliotece Publicznej w Lubnowie, po raz piąty odbyła się „Noc z Andersenem”. Tym razem tematem przewodnim byli piraci.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20.00 i trwało do godz. 9.00 następnego dnia. Wzięło w nim udział 25 osób. Wieczór rozpoczął Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, przekazując informacje na temat Andersena i prezentując baśń „Brzydkie kaczątko”.

Ważnym punktem programu było pasowanie na piratów, które odbywało się poprzez odgadywanie zagadek i przywdzianie pirackich emblematów. Uczestnicy zabaw śpiewali również hymn piracki oraz wykonywali papierowe noże, a przy zgaszonym świetle szukali ukrytego skarbu.

Były też eksperymenty przeprowadzone przez studentki z Uniwersytetu Przyrodniczego Wydziału Biotechnologii z Wrocławia – Dagmarę Kaczanowską, Aleksandrę Łamasz oraz Kingę Salę, dzięki którym biblioteka przemieniła się w laboratorium. Wszyscy uczestnicy spotkania, ubrani w białe fartuchy, brali udział w doświadczeniach chemicznych pod takimi tajemniczymi nazwami, jak: wulkaniczna piana, znikający styropian, wstrząśnięte niemieszane, lampa lava czy tornado kolorów w mleku.

Uczestnicy Nocy z Andersenem brali również udział w różnych grach i zabawach. W międzyczasie na dzieci czekała przygotowana kolacja, napoje, owoce i słodycze, a rano – śniadanie.

W ramach imprezy ogłoszony został konkurs na Najpiękniejszą kartkę urodzinową dla Pana Andersena, w którym pierwsze miejsce zajęła Martyna Fedorowicz, drugie Martyna Salawa, a trzecie Kaja Brzęczek.

Dorota Sala / red.

Galeria zdjęć
fot. Biblioteka Publiczna w Lubnowie

4
Dodaj komentarz

1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Igor

to fajna impreza dla dzieci tylko jedno małe pytanie czy juz nie ma zadnego nauczyciela w Lubnowie, kto by czytał te piekne bajki????? Ściągali aż dyrektora oświaty do tak prozaicznej czynności po co?

Aldek

Żeby miał Pan co komentować….

vis

Żeby udowodnić że nie tylko nauczyciele potrafią czytać bajki?

Danusia

Jak jest koncert Dorósł dzieciom to także dyrektor Regner śpiewa. Jak można ściągnąć dyrektora to tak prozaicznej czynności jak śpiewanie?