Auto w przydrożnym rowie i drzewo blokujące ruch drogowy, czyli strażacki bilans tygodnia

Weekend majowy w gminie Ziębice przebiegł w miarę spokojnie.

W sobotę, 28 kwietnia, w południe, strażacy zostali wezwani na ul. Nadrzeczną w Ziębicach, do palącej się suchej trawy. Podobne zdarzenie miało miejsce dzień później, przy ul. Gliwickiej, o godz. 11.50.

Także w sobotę, po godz. 19:00, wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie w Ziębicach na drodze wojewódzkiej nr 385. Drzewo blokowało ruch w obu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Drzewo zostało pocięte, a gałęzie zostały usunięte z jezdni.

W dzień przed weekendem majowym, po godz. 15:30 w Służejowie, doszło do wypadku samochodu osobowego. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia, zastali samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie – na dachu. Autem podróżowały dwie osoby, które opuściły go przed przybyciem służb ratunkowych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wdrożono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączono dopływ prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

Tego samego dnia, w południe, w Ziębicach, przy ul. Klasztornej, strażacy w trakcie powrotu do jednostki zauważyli na chodniku leżącą kobietę. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wdrożyli działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz powiadomili o zaistniałej sytuacji Pogotowie Ratunkowe.

W niedzielne popołudnie, 6 maja, w Ziębicach przy ul. Stolarskiej, zapaliły się śmieci w kontenerze.

 

Dodaj komentarz