Wypadek busa, nielegalny pobór prądu i kradzież młotowiertarki, czyli strażacko-policyjny bilans tygodnia

Po długim weekendzie majowym, w poniedziałek, 7 maja, o godz. 11.30, w Ziębicach, na ul. Zamkowej zatrzymano 60-latka, mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który pobierał nielegalnie prąd.

W czwartek, 10 maja, Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Ząbkowic Śl. zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który na terenie swojej posesji posiadał znaczne ilości środków odurzających. W sumie policjanci oraz pies służbowy znaleźli blisko 40 kg narkotyków wśród których była m.in. amfetamina, MDMA i marihuana o czarnorynkowej wartości około 2,2 mln złotych. Policjanci ujawnili także pistolet z ostrą amunicją. Podejrzany mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj>>

Dzień później, w godzinach popołudniowych pewien mieszkaniec gminy Ziębice zgłosił policji, że ktoś (nie ustalono kto), wykorzystał jego chwilę nieuwagi i ukradł młotowiertarkę o wartości 1 tys. zł.

Natomiast w niedzielny poranek, o godz. 5.28 straż dostała wezwanie do wypadku busa. Do zdarzenia doszło w Niedźwiedniku. Pojazd utknął pomiędzy drzewem a wzniesieniem. Busem podróżowały dwie kobiety, które nie mogły samodzielnie opuścić pojazdu. Osoby zostały przekazane pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Tego samego dnia, w godzinach nocnych, przy ul. Wałowej w Ziębicach, zapaliły się śmieci w kontenerze.

 

Dodaj komentarz