Koncert przedszkolaków: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”

Pięknego koncertu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola na Orlej Polanie w Ziębicach można było wysłuchać w czwartek w sali widowiskowej Ziębickiego Centrum Kultury.

W wydarzeniu, które odbyło się z okazji 100 lat niepodległości naszego kraju, wzięli udział mali artyści z Przedszkola na Orlej Polanie: grupa Motylki, Misie, Biedronki, Krasnale oraz Żabki. Natomiast na widowni zasiedli rodzice, najbliżsi oraz mieszkańcy Ziębic i okolic.

Koncert rozpoczął się od tańca grupy Motylków, a następnie na sali zabrzmiał wiersz Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś?” i „Nasze polskie ABC” Zbigniewa Staweckiego. Misie zaprezentowały polski taniec ludowy – kujawiaka, natomiast Krasnale – krakowiaka. Wydarzenie podsumowano odśpiewanym przez wszystkich „Kocham Cię, Polsko!”, co wyraźnie wzruszyło wszystkich zgromadzonych…

Podczas występów dzieci ujawniły, że z odwagą potrafią pokazać swoje zdolności przed dużą publicznością. Dzięki ich zaangażowaniu można było zatrzymać się na chwilę i podziwiając rodzime tańce ludowe i wsłuchując w śpiew, zwrócić szczególną uwagę na przekaz koncertu.

Pomysłodawczynią koncertu była Justyna Jaszczyszyn z Przedszkola na Orlej Polanie.

 

Galeria zdjęć
fot. Agata Antczak

Dodaj komentarz