Dorośli zaśpiewali dzieciom „Na Polską Nutę”

W niedzielne popołudnie na sali widowiskowej Ziębickiego Centrum Kultury miał miejsce koncert Dorośli Dzieciom. To wydarzenie kulturalne, organizowane od wielu lat przez Przedszkole na Orlej Polanie w Ziębicach, co roku ma tę samą ideę: biorą w nim udział wokaliści-amatorzy, którzy śpiewają dla dzieci. W tym roku wokaliści skupili się na wesołym i tradycyjnym repertuarze polskim, by podkreślić wagę świętowania niepodległości naszej ojczyzny z okazji 100. rocznicy jej odzyskania. Stąd podtytuł koncertu – „Na Polską Nutę”.

Jako pierwsza przed publicznością wystąpiła Justyna Masłowska-Nogacz, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, a w jej wykonaniu można było usłyszeć „Czerwone jabłuszko”. Po niej Marzena Jabłońska, nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, w duecie ze swoją córką Julią zaśpiewały „Czarne jagódki”. Trzecim wokalistą był Dariusz Marzewski, nauczyciel religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, który przygotował utwór „Był sobie król”, a po nim na scenie stanęła Ewa Masłowska, polonistka w tej samej szkole, i zaprezentowała utwór „Wyleciał ptaszek z Łobzowa”.

Następni artyści-amatorzy to: Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, Mieczysław Herbut, ziębiczanin, i Mariusz Szpilarewicz, wicestarosta ząbkowicki – wykonali kolejno „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Gdybym miał gitarę” oraz „Ojciec Wirgiliusz”. Były też wspólne wykonania „Stokrotki” oraz „Szła dzieweczka”, a do śpiewu chętnie włączała się publiczność.

Koncert zakończyły Barbara Rak, urzędniczka z Gminy Ziębice, która zaśpiewała „Życzenie” oraz Justyna Jaszczyszyn, wychowawczyni z Przedszkola na Orlej Polanie, ze swoim wykonaniem „Jarzębino Czerwona”.

Wokalistów przygotowywała Katarzyna Kolega – dyrektor Przedszkola na Orlej Polanie w Ziębicach, pomysłodawczyni koncertu.

 

Galeria zdjęć
fot. Agata Antczak

 

Dodaj komentarz