8. Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

W czwartek, 14 czerwca, Przedszkole Publiczne w Henrykowie po raz ósmy zorganizowało Gminną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków.

W zmaganiach sportowych wzięły udział wszystkie gminne przedszkola: Przedszkole Na Orlej Polanie w Ziębicach, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Ziębicach, Przedszkole z ZSiP w Niedźwiedziu oraz Przedszkole Publiczne w Henrykowie.

Impreza rozpoczęła się ślubowaniem: „Obiecuję bawić się wesoło. Z miną uśmiechniętą ćwiczyć, robić koło. Podane zadania wykonać dokładnie: podskakiwać, biegać, rzucać bardzo ładnie. Niech ta olimpiada wszystkim głośno powie: ćwiczyć zawsze trzeba – sport to samo zdrowie!”. Po złożeniu ślubowania każdy zespół przedstawił krótką sportową prezentację okrzyków, haseł i transparentów. Następnie Monika Dudek, pasjonatka biegów, przeprowadziła rozgrzewkę dla dzieci. Konkurencje sportowe dla pięciolatków i sześciolatków przygotował i przeprowadził – Jacek Ławrynowicz, nauczyciel wf-u. Przedszkolaki, aby sprostać zadaniom sportowym, musiały wykazać się nie lada sprytem i ogromną sprawnością ruchową. W efekcie wszystkie drużyny okazały się najlepsze zdobywając równą liczbę punktów.

Przedszkole Publiczne w Henrykowie / red.

Galeria zdjęć
fot. Przedszkole Publiczne w Henrykowie

 

Dodaj komentarz