Henryków powita turystów! Zobacz jak!

Wielkie odliczanie do wakacji już się rozpoczęło. Dokładnie za 5 dni w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek, a tym samym sezon turystyczny rozpocznie się.

Bez wątpienia w gminie Ziębice najsilniejszym magnesem na turystów jest Henryków i jego historyczne opactwo cystersów. Podobnie jak w ubiegłych latach można się spodziewać, że i w te wakacje będzie się cieszył dużym zainteresowaniem zwiedzających. A ich najbliższego prawdziwego „najazdu” można się spodziewać już w ten weekend – na Dni Klasztoru Księgi Henrykowskiej (więcej tutaj >>).

Co turyści zobaczą, gdy już trafią do Henrykowa?

Zmotoryzowani prawdopodobnie wysiądą na parkingu przy wylocie ul. H. Brodatego w kierunku Ziębic. Pierwsze wrażenie – podobno to najważniejsze – może być dość zaskakujące: na niewielkim placu zliczyć można aż 11 tablic informacyjnych.

I większe, i mniejsze, skorodowane, wybrakowane, wyblakłe, każda utrzymana w innej konwencji… O ziębickim Muzeum, o atrakcjach Ziemi Ząbkowickiej, a nawet o kanalizacji! O Henrykowie oczywiście też, ale żadna nie dostarcza choćby podstawowych faktów o tym historycznym miejscu. Nie lepiej prezentują się też kubły na śmieci i ławki – krzywe, połamane, uszkodzone…

Czy dla Gminy Ziębice wprowadzenie ładu na parkingu, którego jest właścicielem, to aż tak skomplikowane zadanie?

A tymczasem tablicą, która prezentuje się najbardziej okazale jest… reklama ząbkowickiej Krzywej Wieży. Ciekawe, dokąd następnym razem uda się nasz turysta…

 

Galeria zdjęć
fot. Agnieszka Rzepka

 

17
Dodaj komentarz

13 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Agnieszka

Tyle pięknych zdjęć można zrobić w Henrykowie, to autor złośliwie wybrał miejsca, na które nie ma funduszy. Czysta złośliwość. Małomiasteczkwowość nakazuje deprymować lokalną atrakcję, zamiast tuż przed samym świętem promować. Żałosne.

Erudyta

A mi się takie podejście własnie podoba!!! Gratuluję Autorce
Może to coś zmieni

Obserwator

Tu nie chodzi o złośliwość. Nikt nie kwestionuje piękna Henrykowa. Nawet przeciwnie.
A to co jest na zdjęciach wszyscy to widzimy i nikt nic nie robi od lat. Tylko sobie ponarzekamy. Ktoś to w końcu napisał i bardzo dobrze.

Nożycoręki

Masssssssssakra. Jakbym coś takiego zobaczył na dzień dobry, to bym wsiadł w auto i pojechał dalej.

Matep

Tak właśnie pracują wyższe istoty które są odpowiedzialne za turystykę w gminie Ziębice. Pozazdrościć inteligencji

Janek

Z całym szacunkiem, ale jak czytamy tablice informacyjne są własnością różnych podmiotów: Gminy, Klasztoru, Powiatu. Niektóre z nich są wynikiem projektowych przedsięwzięć i zgodnie z wymogami muszą stać, a że wyblakły… Sołectwo Henryków oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa może także wystąpić w ramach projektów o postawienie nowej tablicy informacyjnej przy wjeździe do Henrykowa. Na stacji także stoi wyblakła tablica… Im bliżej wyborów, tym bardziej będzie się uderzać we wszystko…

Dorota

Tablica Gminy i Muzeum też są jak widać na zdjęciach w dobrym stanie… Wyblakłe informujące o Klasztorze i o atrakcjach powiatu.

Henrykowianin

Tak czytam i nie wierzę. Ludzie! Wam naprawdę się podoba ten parking?

Ada

Panu się nie podoba i co Pan zrobił w tym kierunku?

Jontek

Na głównym foto jest tablica Opactwa Cystersów, jak ich nie stać na nową, to wierni niech zrobią zrzutkę

Kleryk

Na tablicy – atrakcje turystyczne regionu – same kościoły, proboszczowie – właściciele obiektów na zdjęciach -do roboty,odnowić.

Babcia

Zaniedbane są tablice przynależne do kleru, niech odnawiają.

Ola

Moj Boże… widzisz i nie grzmisz… 🙁

Rysiek

Akurat tablice „gminne” są w dobrym stanie. Nie udał się atak 😉 przedwyborczy

Obserwatorka

Ostatnio był nabór z Qwsi na turystykę . Była kasa dla Stowarzyszeń. Dlaczego Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa nie złożyło wniosku o postawienie nowych tablic informacyjnych przy wyjeździe do Henrykowa? Przy okazji można było zrobić jakieś wydarzenie promujące turystykę i lokalne atrakcj . Najlepiej obrażać tych, co nie na wszystko mają wpływ i są zależni od kasy i przełożonych. Pozdrawiam.

Roman

I po co ta dyskusja tablice należy odnowić i uporządkować. Ktoś za to bierze pieniądze aby o tym myśleć. A właściciel terenu niech zaprowadzi porządek .Nie szukajmy dziury w całym co jest czyje nieważne,Ważne aby było pięknie nie tylko w klasztorze!!!!!

Bankier

Roman – to odnów za swoje pieniądze, cudzą własność.