Pożar lasu i samochodów osobowych, czyli strażacki bilans tygodnia

W ubiegłym tygodniu na terenie gminy Ziębice zanotowano siedem zdarzeń związanych z pożarami oraz stwierdzono jedno miejscowe zagrożenie.

Tydzień temu, we wtorek, późnym wieczorem w Pomianowie Dolnym, wybuchł pożar śmieci na dzikim wysypisku.

Następnego dnia, 4 lipca, tuż przed godz. 10.00 na ziębickim rynku, strażacy interweniowali przy pożarze samochodu osobowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i ugaszono pożar rozwijający się w komorze silnika.

Tego samego dnia w południe, w Henrykowie, miał miejsce kolejny pożar samochodu osobowego, który zapalił się w trakcie jazdy.

Godzinę później, w lesie w Skalicach, na powierzchni około 30 arów, paliła się leśna ściółka, krzewy oraz pnie starych drzew. Pożar rozwijał się w kierunku pobliskiego młodnika, a w celu jego ugaszenia podano łącznie pięć prądów gaśniczych. Z uwagi na ukształtowanie oraz zalesienie terenu dojazd pojazdów ratowniczo-gaśniczych do miejsca zdarzenia był utrudniony. W trwające blisko pięć godzin działania zaangażowano 12 zastępów ratowniczo-gaśniczych, pracowników Nadleśnictwa Henryków oraz samolot gaśniczy.

Strażacy interweniowali również przy pożarach ściernisk, które miały miejsce 7 lipca w Henrykowie oraz Nowinie.

W niedzielę, 8 lipca, przed południem, w Ziębicach, przy ul. Grunwaldzkiej, strażacy uwalniali kota, który ugrzązł w rynnie budynku mieszkalnego i nie mógł wydostać się o własnych siłach. Natomiast po godzinie 21.00 w Ziębicach, zapaliło się zboże na pniu.

Źródło: KP PSP Ząbkowice Śl. / red.

 

Dodaj komentarz