Piraci z biblioteki

Podczas tegorocznych wakacji Miejska Biblioteka Publiczna w Ziębicach zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w zajęciach pod hasłem „Lato w Bibliotece”. W każdą lipcową środę zaplanowane były dwugodzinne spotkania, podczas których młodzi czytelnicy spędzali czas na grach, zabawach oraz warsztatach plastycznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się Biblioteczne Wyspy Pirackie.

Aby zostać Piratem z Biblioteki, każdy uczestnik zajęć musiał sprostać bardzo trudnym wyzwaniom. Trzeba było wykazać się sprytem i celnością podczas „abordażu i bitwy morskiej”. Przeciąganie liny było testem na współdziałanie. Każdy Pirat musiał umieć śpiewać piracką piosenkę.

Także część warsztatowa była poświęcona pracom związanym z tematem. Podczas projektowania czarnej bandery dzieci korzystały z „Magicznego Podręcznika Pirata” oraz wielu innych książek. Piraci biorący udział we wszystkich zajęciach skompletowali w efekcie cały strój korsarza łącznie z czapką, hakiem pirackim oraz opaską na oko.

Uwieńczeniem zajęć było złożenie pirackiego ślubowania. Do załogi Piratów z Biblioteki zwerbowano w sumie 165 młodych piratów, a piracka bandera wciąż powiewa w bibliotece.

Miejska Biblioteka Publiczna / red.Galeria zdjęć
fot. Miejska Biblioteka PublicznaDodaj komentarz