W Ziębicach po raz trzeci zabiło Motoserce [FOTO]

W sobotę na ziębickim Rynku odbyła się trzecia edycja Motoserca – imprezy utrzymanej w klimacie rockowo-motocyklowym, której głównymi bohaterami są… krwiodawcy.

Przed południem obok Ratusza stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha. Chętnych do oddania krwi było 40, a ostatecznie do donacji zakwalifikowało się 28 osób, którzy oddali łącznie prawie 13 litrów krwi. Każdy krwiodawca w podziękowaniu otrzymał motosercowy upominek.

Oprócz szczytnego celu, jakim jest zbiórka krwi, organizator wydarzenia Klub Motocyklowy MotoFrankenstein FG zadbał o atrakcje muzyczne i rozrywkę dla najmłodszych. Na scenie wystąpili młodzi wokaliści z Centrum Kształcenia Muzycznego „Hit” z Ziębic – Agata Połczyńska, Kornelia Trela, Ewa Trębacz, Gabrysia Sziler i Maciek Michalak oraz zespół Flamingi.


W międzyczasie po Rynku przechadzały się MotoWampirki, zasady udzielania pierwszej pomocy prezentowali strażacy z OSP Henryków, natomiast o rozrywkę dla najmłodszych zadbała Sala zabaw KUBUŚ z Ziębic. Był też trening tabaty, pokazy Straży Granicznej i konkurs palenia gumy.

Rockowy klimat panował na Rynku zwłaszcza w godzinach popołudniowych, kiedy to scenę zajął zespół Bonhart i Przyjaciele. Muzycy koncertem „Chciałbym to przeżyć jeszcze raz” uczcili pamięć wokalisty zespołu – Piotra Bachora, który kilka tygodni temu zginął w wypadku samochodowym. Motoserce zakończyło się występem zespołu Blues Power, założonego w 1985 r. przez trzech muzyków legendarnego zespołu TSA.Galeria zdjęć
fot. Agnieszka Rzepka
Dodaj komentarz