Janina Lacel i Mariusz Szpilarewicz kandydatami na burmistrza Ziębic

Dotychczas Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Wałbrzychu zarejestrowała trzy komitety wyborcze z terenu gminy Ziębice. Dwa z nich będą zgłaszać kandydatów na burmistrza Ziębic.

Wiemy już, że 21 października, czyli w dniu, na który zarządzone zostały wybory samorządowe, mieszkańcy naszej gminy na kartach do głosowania znajdą dwa nazwiska: Janina Lacel i Mariusz Szpilarewicz. Czy będzie ktoś jeszcze? Tego dowiemy się w najbliższy poniedziałek, który jest ostatnim dniem na zgłoszenie komitetu wyborczego. W tym dniu wałbrzyska delegatura będzie czynna do godz. 24.00.

A jakie są komentarze pierwszych kandydatów na burmistrzów Ziębic na temat ich startu w wyborach?

Janina Lacel: Zdecydowałam się kandydować na burmistrza Ziębic, ponieważ jest jeszcze szansa na to, aby podnieść gminę Ziębice z tego tragicznego poziomu w jakim się znajduje. Moja decyzja jest poparta licznymi zachętami ze strony różnych grup społecznych. Mieszkańcy pamiętają o moich działaniach, które podejmowałam, gdy byłam dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, radną Rady Miejskiej w Ziębicach i zastępcą burmistrza Ziębic. Właśnie oni zachęcali mnie do kontynuacji tych prac na stanowisku burmistrza w nadchodzącej kadencji. Oczywiście trzeba jeszcze wygrać, ale mam nadzieję, że wyborcy wybiorą tego, kto już nie raz udowodnił swoją pracą, że potrafi odnieść sukces nawet w mało sprzyjających warunkach.

Mariusz SzpilarewiczZiębice wymagają dziś najbardziej oczywistych rzeczy: dobrej, zadbanej infrastruktury, dróg, chodników, ale i impulsu, który mogą dać środki pozyskane na zewnątrz w różnych miejscach – tłumaczy. Zamierzam swoją pracę jako ewentualny burmistrz oprzeć na trzech filarach: porządek, bezpieczeństwo i rozwój. Chcę stworzyć dobry zespół ludzi do pisania i realizacji projektów z funduszy unijnych, rządowych oraz regionalnych. Taki zespół już się tworzy wokół mojej osoby. Postawię na młodych i ambitnych ludzi stąd. W planach mam zagospodarowanie kilku miejsc, m.in. na strefę przedsiębiorczości i aktywności. Wsparcie otrzymają młodzi ludzie, którzy myślą o swoim biznesie, z pożytkiem również dla podatków naszej gminy. Ale przede wszystkim chciałbym stworzyć pozytywne Ziębice, bez złych emocji, łączyć ludzi, również w tych procesach decyzyjnych i konsultacyjnych, dlatego jestem zwolennikiem stworzenia rady młodzieżowej, rady seniorów i rady przedsiębiorców.

Trzeci zgłoszony komitet to KWW Alternatywa dla Ziębic. Jego pełnomocnikiem wyborczym jest Szymon Mitak.

 

fot. freepik.com48
Dodaj komentarz

16 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
48 Comment authors
Wyborca

Mariusz do boju

Wyborca

A moim zdaniem to człowiek bardzo dwulicowy jak wszyscy w PO. Pisze pięknie że chce jednoczyć śmiechu warte.

Jacek

Bardzo sympatyczny i konkretny. Ma mój głos

Zbyszek

Nie włączajmy do wyborów samorządowych partii politycznych. PO, PIS, PSL…. Czy to ważne w samorządach? Tu liczy się człowiek oraz jego kompetencje i zaangażowanie. Partie polityczne mogą tylko wszystko zepsuć, co pokazał rok 2014. Czy PIS jest zadowolony z poparcia jakiego udzielił obecnej Pani Burmistrz oraz Pani Lacel??

Jaaaa

Mam nadzieje że LALKA CZAKI Z URZĘDU zostawi w spokoju już NASZA GMINĘ

Krzysiek

Popieram kandydaturę Pani Lacel. Chodzilem do szkoly nr 2 jak zostala tam dyrektorka i od razu zaczely sie zmiany na lepsze. Warto na nia zaglosowac.

Jacek

Ludzie nie dajcie sie otumanic belfrom populista ! Lacelowa juz byla bez pojecia, nastepny Sczpilarewicz jeszcze jeden nauczyciel do rzadzenia ! bylo juz ich dwoch Wolski i prawdziwy Cymbala ! podziekowac im serdecznie i na zielona trawke!

Stefan

Ułatwisz wybór jak zgłosisz swoją kanndydaturę

Wiesław

Pani Lacel miała już swoje 5 minut. Nie zapominajmy, że jest odpowiedzialna za to co się dzieje w Ziębicach. To ona poparła w drugiej turze Birową i to dzięki niej tamta wygrała. A pełnomocnik tego komitetu to też była „ulubienica” pani burmistrz. Jak dla mnie nic nowego nie wniosą do urzędu miasta.

nie radny

i już drżyjcie pracownicy w Gminie pani Laser wraca

Wiesław

Drżą to pracownicy w UM jak tylko obecna pani Burmistrz wzywa do siebie. Pani Lacel nic nie zmieni w mieście, no może nie będzie aż takiego ciśnienia w UM.

Zofia

Z mojej pamięci to wiem ,ze jako radna zrobiła kilka dobrych przedsięwzięć, chocby autobus dla nas niepełnosprawnych, a jako zastępca to wiele rzeczy dla dzieci na wsi no i strefa , to jej zasługa.a i wiele innych dobrych rzeczy.

Krzysztof

Nie zwalnia jej to z odpowiedzialności za to, co złego stało się w gminie. Jeśli mówić o wszystkich dokonaniach, to także o tych złych. Strefa parkowania – wykonanie niezgodne z uchwałą RM, poza tym jechała Pani kiedyś ul. Bohaterów Getta od stacji paliw w stronę browaru? Absolutny brak realizmu u osoby, która to zarządziła. Jeśli mieszkańcy zaparkują swoje auta pod domami – masakra. Poza tym przez dwa lata rządów na stanowisku Zastępcy Burmistrza nic się nie zmieniło. Drogi, chodni i kamienice aż krzyczą.

Krystyna

No proszę Cię, Krzysztof! Osoba, która nawet stołka nie zagrzała jest odpowiedzialna za ten sajgon? Bądźmy poważni.

pracownik

Zaczynamy już podlewać kwiatki i rozglądać się za nowymi garsonkami.

Obserwator

Patrząc się na samorządową historię Gminy Ziębice i na ich Burmistrzów tzn. Pan Nowak, Pan Wolski, Pan Herbowski, Pani Bira, a do tego kandydat Pani Lacel to cały czas to samo pokolenie ludzi urodzonych w latach pięćdziesiątych. Może czas na młodsze pokolenie u sterów władzy? Popatrzmy się dookoła – Ząbkowice Śl., Przeworno, Paczków. Czy po raz kolejny wybierzemy tych, którzy powinni odpoczywać już na zasłużonych emeryturach? Czas pokaże??? Oby zyskała na tym Gmina Ziębice.

Irena

Mam nadzieję, że młodzi ludzie dojdą do władzy i w końcu zrobią porządek. I mam takie pytanie do Was wyborcy. Nie zauważyliście, że pokolenie emerytów, chcąc wytłumaczyć dlaczego pcha się po władzę, zawsze tak samo zaczyna o starcie swojej kampanii. „Mieszkańcy mnie prosili”, mam wrażenie, czytając to czasem, że aż błagali na kolanach. A jaka jest prawda, wszyscy wiemy. Emeryci na emeryturę i ewentualnie niech doradzają społecznie. No właśnie, ciekawa jestem, czy po przegranych wyborach też będą poematy o tym, jak to chcą gminie służyć i pomagać. Chcesz – rób, nie koniecznie musisz mieć za to pieniądze, skoro masz źródło dochodu.

Janina

Poematów nie będzie bo cały czas wspieraja i pomagają. Zapytaj u żrófdła.

Justyna

Szpilarewicz młody. Wykształcony. Z ambicjami. Niewątpliwym sukcesem jest podniesienie ZSP do takiego standardu jaki dziś jest. Chwała mu za to. Za swojej kadencji jako wicestarosta co zrobił dla gminy ? Proszę o konkrety. Z tych wszystkich kandydatów wydaje się najsensowniejszy. Zostanie Burmsitrzem. I co dalej? Z Ziębic zrobi się Eldorado?

Arek

Wystarczy trochę poczytać i interesować się na bieżąco, a nie przed wyborami. A potem pytania co i kto zrobił? Zrobił dla nas drogę na Starczówek (tak, Starczówek to też część gminy).

Wyborca

No jak na cztery lata to faktycznie dokonania zasługujące na pomnik. Oby po następnych czterech efekt nie był taki sam.

Arek

Napisałem tylko o jednej inwestycji. Ale co tam, krytykom wszystko trzeba podać pod nos, bo inaczej nie potrafią nic zrobić. Jedyna umiejętność korzystania z internetu w waszym wydaniu polega na pisaniu hejtu. Macie okazje nauczyć się kolejnej, wyszukiwania interesujących informacji np. na temat tego, co dana osoba zrobiła dla Ziębic. Pozdro i ciekaw jestem czym możesz się pochwalić jako mieszkaniec Ziębic. Bo chyba nie jesteś tu tylko po to żeby być? Wymagasz od innych, a od siebie co? Pewnie nic.

piotr obserwator

pani janinie dziekujemy ale stanowcze nie , czekamy kto wyskoczy jeszcze z kapelusza z lepszych opcji do wyboru

Wiktor

Ze starostwa pogonili to na Ziębice start Człowiek który był w PIS potem POSZEDŁ do PO a teraz związał się z naczelnym PSLowcem jak WIATR ZAWIEJE TAK LECI

Wiesław

W powiecie to on był typowany na pewnego starostę. Widocznie jest dobry skoro był wicestarostą przez całą kadencję, a w naszej gminie tylko on jest postrzegany jako człowiek, który może cokolwiek ruszyć. I nie pluje na innych tak jak przeciwnicy. Bo trzeba zadać sobie pytanie kto tak opluwa. Chyba nie bezinteresownie

Jacek

Kontakty również te polityczne są potrzebne co pokazuje rozwój takich gmin jak Ząbkowice, Stoszowice, Bardo, Złoty Stok. Tam idą miliony. A Ziębice duszą się we własnym sosie, bez żadnych relacji i kontaktów. Ziębicom potrzebny jest właśnie ktoś kto działa też poza własną gminą

Misiek

Nikt nie pogonił. Chyba wszyscy wiemy, że kończy się kadencja – po prostu.

spam

Coś na wzór eurodeputowanego pana Czar……kiego ,nie ważne gdzie byle kasa była

Mietek

Popieram Pania Lacel. Ma zapal, energie, pomysły, jak rowniez potrzebne kontakty i znajomości. Na pewno na nia zaglosuje

Halina

Panie Mietku i ma Pan prawo. Brakuje mi w debacie miejsca na to żeby w końcu wyrażać się o kandydatach przyzwoicie i mówić o ich kompetencjach.

Jacek

A ja na pewno nie i wszystkich będę przekonywał, że to nie jest dobra kandydatura. Przecież szła ręka w rękę z obecną władzą i co z tego wyszło? Była wiceburmistrzem i niczego nie wymyśliła. Mamy gminę na szarym końcu w Polsce

Wyborca

Bafia już dołączył do grona kandydatów, kolejny który pogrąży ziebice

Darek

No to wymyśliłeś wyborco Ziębic po tych nieudanych 25 latach nie da się pogrążyć co by nie zrobić to zawsze będzie lepiej choć jeden człowiek nie umoczony polityką i Ziębickimi układami.

Dariusz

Ale za panem Bafią jest chyba obecny układ rządzący, czyli obecna pani Bira i pan Szpunt?

Grzesiek

Kto przy zdrowych zmysłach zagłosuje na nich? Żadna z ekip rządzących naszym miastem się nie sprawdziła, ale ta ostatnia dała prawdziwy popis nieudacznictwa.

Darek

No to się grubo pomyliłeś obecny układ w postaci radnych nauczycieli oraz paru chłopaków z wiosek którymi kieruje pani Agata jest ściśle powiązany z panem Szpilarewiczem czyli z ugrupowaniem pana R…….

Misiek

W tej Radzie jest tylko 2 nauczycieli. O czym piszesz?

Aneta

Prawda jest taka, że żadna ekipa nic dobrego nie zrobi jak w Radzie będzie taka Agata S. i kilku radnych, którzy są Jej posłuszni bo na niczym się nie znają. Ona jak to nauczyciel potrafi dużo gadać, a radni myślą jak Ona dużo wie. Rada i burmistrz muszą współpracować bo inaczej nic dobrego z tego nie wyniknie.

Obiektywna

Była Pani kiedyś na sesji Rady? Słyszała Pani kiedyś jak pani Agata S. się wypowiada? Jako jedyna radna jest przygotowana merytorycznie do toczenia jakiejkolwiek dyskusji. Jako jedyna powołuje się na „twarde” materiały w tym ustawy, uchwały, rozporządzenia… Jest dociekliwa, ale od tego jest Rada. To nie mają być posłuszne ludzki, które podniosą rękę bo tak ktoś chce. Na zadane pytanie należy odpowiedzieć. Odpowiedź „nie wiem” – to nie odpowiedź. Zanim zacznie Pani mówić/pisać jaka to radna Agata S. jest – proszę przyjść na sesję i na własne oczy się przekonać. Proszę przyjść, proszę choć w 1/100 być tak dobrze przygotowaną jak jest radna S.

Aneta

Grześku, bardzo się mylisz. Popis nieudacznictwa dała Rada a nie ostatnia ekipa rządząca. Zobacz video z posiedzeń Rady, szczególnie zwróć uwagę na to jak zachowywała się radna A.S., to dopiero były popisy.

Dość hejtu!

No tak, bo nie potrafiąca się wysłowić p. Burmistrz, nic nie wiedzący Zastępca + oglądająca w trakcie trwania sesji absolutoryjnej p. Sekretarz to ekipa, która świetnie rządziła. Te świetnie rządy, gdzie p. Burmistrz jako 100% właściciel ZUKu ta spółka kończy z prawie 1,2 mln straty/długu. Pani Aneto, a może cichy hejciarzu podszywający się pod to imię – daj sobie spokój. Pani Agacie do pięt nie dorastasz.

spam

Ten pan niech zajmie się bankowością bo ostatnimi czasy nie bardzo mu wychodziło

Dariusz

Pan Szpilarewicz to dziś jedyne najkonkretniejsze rozwiązanie dla naszych upadających/upadłych na pysk Ziębic. I słychać to na mieście że ludzie za nim pójdą. Dasz radę człowieku!

poinformowany

To zależy gdzie ucho przyłożysz.

Gminna wieść niesie

Jak koło Niedźwiedzia to mówią, że Bafia wygra. W Raczycach, że Jegomość, co nam kwietniki rozebrał na Rynku, a bliżej dębowej dzięcioł o Lacelowej mówi.

Agnieszka

[Komentarz usunięty przez moderatora]

Miłego dnia

Ludzie po co to pisanie układanie scenariuszy kto z kim gdzie jak. Trochę pokory szacunku do innych bo tego najbardziej nam brak. Poczekajmy aż wszyscy ogłoszą kandydatów na radnych zobaczymy program każdy z nas ma swój rozum każdy zagłosuje na tych kandydatów na których będzie chciał. A po drugie drodzy wyborcy jeszcze jest rada na której trzeba się skupić i dobrze wybrać . I zanim wyrazicie państwo opinie o kimś starajcie się podeprzeć ją konkretną wiedzą faktami a nie plotkami złapanymi mimochodem na mieście. Szanujmy się jako ludzie bo życie jest jedno. Pokażmy że Ziębice stać nas kampanię z klasą i szacunkiem do innych kandydatów . Zacznijmy od niby tak małej a jednak wielkiej inicjatywy.

spam

Zbliżają się wybory ,klapki załóżmy na nogi !!!! a nie na oczy i nie patrzmy co obiecują ale kim są na co dzień .