Porażka Sparty w meczu z Granitem Roztoka

Miłym akcentem rozpoczęło się sobotnie spotkanie Sparty z Granitem Roztoka. Tuż przed meczem prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu Dariusz Stachurski wręczył drużynie Sparty puchar z okazji awansu do ligi okręgowej. W imieniu drużyny puchar odebrał kapitan zespołu Radosław Korchan. Niestety, następujący zaraz po ceremonii mecz nie rozstrzygnął się na korzyść „naszych”.

3 min.: Atak gości. Marcin Bałut przedarł się prawym skrzydłem i zagrał do wyprzedzającego Marcina Litusa. W tym momencie z bramki Sparty wybiegł Maciej Łoś, skrócił kąt i wybił piłkę w pole.

6 min.: Dobre zagranie dwójkowe przyjezdnych. Marcin Litus podał do Tomasza Diduszko, ale tuż przed szesnastką akcję gości rozbił Michał Cholewa – odebrał futbolówkę Tomaszowi Diduszko i zagrał do przodu.

12 min.: Po solowej akcji Marcin Litus strzelił z ostrego kąta. Bramkarz Sparty Maciej Łoś obronił.

13 min.: Tomasz Diduszko przechwycił piłkę i zagrał na prawo do Mateusza Pluta. Ten zaatakował indywidualnie, zostawił w polu dwóch ziębiczan i strzelił bardzo mocno. Bramkarz Sparty Maciej Łoś wybił piłkę na róg.

13 min.: Do piłki wyskoczyli Grzegorz Jankowski i Marcin Litus, ale futbolówka przeszła obok nich. Efektem zderzenia się głowami była kontuzja zawodnika przyjezdnych. Żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sparty Grzegorz Jankowski.

15 min.: Rzut rożny dla gości z lewej strony wybił Tomasz Diduszko. Do piłki doszedł Kamil Orda, uderzył z bliskiej odległości, ale futbolówka minęła prawy słupek.

17 min.: Goście zaatakowali w polu karnym Sparty. Refleksem popisał się Kamil Tutkaj, który wybił piłkę daleko do przodu.

19 min.: Prawym skrzydłem zaatakował Paweł Mazur i akcję zakończył strzałem. Bramkarz Granitu Rafał Kretkowski nie dał się jednak pokonać.

32 min.: Napastnik Granitu Damian Danaj oddał silny strzał z 18 m, ale Maciej Łoś przechwycił piłkę.

36 min.: Środkiem pola poszedł ostro Paweł Mazur i zagrał do Damiana Kozłowskiego, który strzelił z 14 m. Bramkarz Granitu wybił piłkę przed siebie.

41 min.: Napastnicy gości – Kamil Witka, Damian Danaj i Tomasz Diduszko stworzyli w polu karnym Sparty bardzo niebezpieczną sytuację, ale Damian Kozłowski silnym uderzeniem wybił piłkę daleko do przodu.

42 min.: Ładna kontra Granitu: lewą flanką zaatakował Tomasz Jędryka. Doszedł do wysokości pola karnego Sparty i płasko posłał piłkę do Kamila Witka, który strzelił z „piątki”, ale bramkę doskonale obronił Maciej Łoś.

43 min.: Zamieszanie pod bramką Granitu. Do wolnej piłki doszedł Damian Kozłowski, kiwając się z obrońcą strzelił z 2 m prosto w bramkarza.

45 +1 min.: Środkiem boiska poszedł ostro Damian Kozłowski, podał do Dominika Białego. Ten strzelił, ale golkiper gości obronił.

62 min.: Kamil Witka strzelił z ostrego kąta, Maciej Łoś obronił.

63 min.: Podanie otrzymuje Marcin Bałut i uderza z pierwszej, obok lewego słupka.

63 min.: Rzut wolny dla przyjezdnych: bardzo mocno z 17 m uderza Wojciech Kulasa, ale Maciej Łoś broni.

70 min.: Marcin Bałut z lewego skrzydła zagrywa na prawe do Damiana Danaja, ten strzela. Bramkarz Sparty broni.

74 min.: Rzut wolny dla Sparty wykonuje Damian Kozłowski. Bramkarz przyjezdnych wybija na róg.

75 min.: Minuta zaprzepaszczonej nadziei. Prawym skrzydłem poszła bardzo szybka kontra gości. Radek Korchan stan oko w oko z trzema przyjezdnymi, a pozostali obrońcy Sparty nie zdążyli wrócić. Efekt akcji: Kamil Witka otrzymał podanie w polu karnym gospodarzy, uderzył półgórnie w środek bramki. Wynik akcji: 0:1. To była bardzo ładna akcja gości, która dała im trzy punkty.

90 min.: Ponownie świetna akcja przyjezdnych w polu karnym Sparty: Wojciech Kulasa podaje do Damiana Danaja, który strzela z bliskiej odległości. Maciej Łoś wybija piłkę. Dobija ją Tomasz Kołodyński, ale golkiper Sparty wybija na róg.

90+2 min.: Rzut wolny dla Granitu: Damian Danaj uderza mocno, jednak Maciej Łoś przenosi piłkę nad poprzeczką.

Statystyka meczu (Sparta : Granit)

Bramki – 0:1, auty – 18:23, faule – 20:11, spalone – 6:5, strzały celne – 4:9, strzały niecelne – 4:7, rzuty rożne – 5:7

Kartki żółte:
Sparta Ziębice: 13’ – Grzegorz Jankowski, 52’ – Damian Osiecki, 69’ – Dominik Biały, 85’ – Kamil Jurkowski
Granit Roztoka: 75’ – Kamil Orda, 84’ – Wojciech Kulasa, 86’ – Marcin Bałut

Sparta Ziębice

Trener: Grzegorz Bartkiewicz

Kierownik drużyny: Marian Ochał

Skład drużyny: Maciej Łoś – bramkarz, Grzegorz Jankowski, Piotr Kozłowski, Michał Cholewa, Radosław Korchan, Damian Osiecki (60’ – Arek Ziółkowski), Damian Kozłowski, Michał Fitak (65’ – Adam Lebowski), Kamil Tutkaj (75’ – Kamil Jurkowski), Paweł Mazur (65 – Dawid Gwóżdż), Dominik Biały.

Rezerwowi: Seweryn Nocoń, Stanisław Sendor, Kacper Nicpoń

Granit Roztoka

Trener: Kamil Orda

Asystent: Patryk Krzywania

Kierownik drużyny: Piotr Kudła

Masażysta: Tomasz Citków

Skład drużyny: Rafał Kretkowski – bramkarz, Tomasz Jędryka, Marcin Bałut (86’ – Tomasz Kołodyński), Marcin Litus (13’ – Kamil Witka, 80’ – Dawid Radom), Damian Danaj, Tomasz Diduszko (65’ – Bogdan Pyda), Karol Rogowicz (60’ – Paweł Wojdyła), Mateusz Pluta, Wojciech Kulasa, Kamil Orda, Miłosz Uhornicki (90+2’ – Bartosz Ciuba)

Stefan

Dzisiaj na FB czytam ,że ” Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Sparta” Ziębice pragnie poinformować, że odcina się od wszelkich inicjatyw politycznych. Jednocześnie informuje, że wykorzystanie obiektu sportowego do celów politycznych stoi w sprzeczności z dewizą Klubu, który za zadanie stawia sobie scalanie Mieszkańców Ziębic, a także wychowanie młodego pokolenia w duchu jedności. Zarząd MKS „Sparta” Ziębice nie chce być łączony z żadną siłą polityczną i wyraża ubolewanie z powodu organizacji debaty politycznej na terenie, na którym mieści się siedziba Klubu.
– To skandal. Szanowny Zarządzie. Sparta jest klubem miejskim a nie prywatnym. Przypominam ,że wybory samorządowe to nasz demokratyczny przywilej. Zarząd poza tym myli debatę z wiecem wyborczym. W debacie mogą brać udział wszystkie komitety a więc nikt nie posądzi szanownego zarządu o jakiekolwiek sympatie polityczne. Poza tym właśnie zorganizowanie takiej imprezy powinno skupić jak największą ilość mieszkańców i wpoić młodemu pokoleniu wartości takie jak demokracja i jedność w samostanowieniu . Co jak piszę szanowny Zarząd stanowi jego zasadniczy cel.
Kierując się logiką zarządu. Debaty przedwyborcze powinny odbywać się jedynie na ubitej bezpańskiej ziemi. żeby przypadkiem nie było to w sprzeczności z zasadami zarządcy obiektu, placówki czy czego tam.
Wstyd

Oj, chłopie, chłopie w łeb Ci

Obojętny

O ironio

Szanowny Panie, pragnę poinformować Pana lub szanowną Panią redaktor tego portalu – panią Agnieszkę Rzepkę (tu przesyłam serdeczne pozdrowienia), że mieszanie sportu i polityki nikomu nie wychodzi na dobre. Poza tym, gdyby ktoś był zainteresowany to pomiędzy Gminnym Centrum Edukacji i Sportu a Zarządem MKS Sparta Ziębice podpisana jest umowa, która oddaje w użytkowanie zarówno trybuny, jak i obie płyty Stadionu Miejskiego. Zatem Zarząd ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie. Poza tym, w gminie istnieje coś takiego jak Ziębickie Centrum Kultury, w którym to jest nawet sala widowiskowa, można na spokojnie usiąść i zrobić debatę, ale … no właśnie niestety ktoś uprzedził panią Rzepkę. Uwaga tam też będzie debata. Zatem pytanie brzmi, czemu pani Rzepka i pani Lacel nie przyjdą do ZCK? Jak Panie chcą skorzystać z przywileju demokracji to niech idą do ZCK. A klub sportowy niech zostawią w spokoju. To miejsce, gdzie uczą się grać, rozwijają swoje zdolności. Wątpię, czy ośmio- i dziewięciolatki miały ochotę słuchać obietnic wyborczych pani Lacel.