Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci

 32 dzieci z Kalinowic Górnych odwiedził 6 grudnia najprawdziwszy Mikołaj. – Radość dzieci była bezcenna – opowiada Jolanta Bednarz, sołtys, która akcję zorganizowała wraz Jagodą Cichowską, mieszkanką Kalinowic Dolnych. – Niektóre maluchy bały się Mikołaja, a inne mówiły wierszyki – dodaje. Wszyscy mieszkańcy  byli mile zaskoczeni niespodzianką. Na jej pamiątkę każdemu dziecku zrobiono zdjęcie z Mikołajem.

Kalinowice Górne są małą miejscowością, w której jest tylko plac zabaw, ale atrakcji u nas nie brakuje – podkreśla pani Sołtys. – Organizujemy festyny i kuligi. W tym roku też taki przewidujemy – jak tylko spadnie śnieg. Będzie też smażenie kiełbasek nad ogniskiem – zapowiada.

Swoją tradycję mają za to akcje mikołajkowe w Lubnowie, dlatego również w tym roku nie mogło zabraknąć odwiedzin Mikołaja u najmłodszych mieszkańców sołectwa. Tego dnia wszystkie dziecięce buźki były cały czas uśmiechnięte. Tylko niektóre wstydziły się Mikołaja.

Prawdopodobnie z powodu ogromu pracy Mikołaj nie dotarł w tym roku do dzieci w Brukalicach. Ale nie znaczy to, że nie otrzymały one prezentów. Mikołaj wysłał do najmłodszych mieszkańców wsi dwie elfinki. W te role wcieliły się sołtys Mariola Pędziwiatr oraz Monika Ślęzakowska, mieszkanka wsi.
fot. sołectwo Lubnów

 

Dodaj komentarz