Miłośnicy zwierząt – wolontariusze – poszukiwani

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śl. poszukuje wolontariuszy z terenu gminy Ziębice.

Czym zajmuje się wolontariusz? – Współpracuje z Towarzystwem w przypadku, gdy w gminie znajduje się np. bezdomny pies. Wtedy trzeba do niego podjechać, zrobić zdjęcia i przesłać nam byśmy mogli przygotować ogłoszenia i dowiedzieć się czy komuś nie zaginął albo czy ktoś chce go adoptować – mówi Olga Wilczewska z ząbkowickiego TOZ-u.

Pomoc wolontariuszy może być też potrzebna przy organizacji lub przeprowadzeniu transportu np. bezdomnych kotów z ogródków działkowych na sterylizacje. Przedstawiciele TOZ-u zaangażowani są też w edukowanie dzieci i młodzieży, która odbywa się poprzez prelekcje w szkołach.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami znane jest z interwencji (często medialnych) w sytuacjach złego traktowania zwierząt. – Oczywiście nasz oddział także wykonuje interwencje – mówi pani Olga. – Na początku nowy członek TOZ-u bierze w nich udział tylko w towarzystwie osoby doświadczonej. Gdy nabierze doświadczenia będzie mógł działać sam – precyzuje.

Aby zostać członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami należy najpierw wypełnić deklarację i opłacić wpisowe w wysokości 5 zł. Potem – podobnie jak w przypadku innych stowarzyszeń – konieczne jest opłacanie składek na realizację celów statutowych. Wynoszą one miesięcznie: 5 zł w przypadku uczniów, studentów i emerytów oraz 10 zł – pozostałych osób.

Osoby zainteresowane członkostwem i pracą na rzecz TOZ mogą kontaktować się z przedstawicielami ząbkowickiego oddziału pod adresem: zwierzaki.zabkowice@gmail.com, nr tel.: 660 455 789 lub poprzez fanpage organizacji na Facebooku.

 

fot. morguefile.com

 

 

Dodaj komentarz