Orszak Trzech Króli dotarł do Stajenki

Dziś ulicami Ziębic przeszedł Orszak Trzech Króli. Ta ogólnopolska inicjatywa w tym roku zagościła w ponad 500 miejscowościach – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Tegoroczny Orszak odbywał się pod hasłem „Pokój i Dobro”.

Mróz nie wystraszył ani dorosłych, ani dzieci, którzy – poprzebierani, w symbolicznych koronach na głowach i ze śpiewem na ustach – dotarli z Bazyliki Mniejszej do Stajenki przed Ratuszem, gdzie złożyli pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Na trasie Orszaku przygotowane były scenki tematyczne: Nadejście Mędrców, Stworzenie świata, Życie w raju, Grzech i Chóry anielskie.

Na zakończenie Orszaku na Rynku zabrzmiały kolędy w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, a mieszkańcy mogli się ogrzać gorącymi napojami oraz poczęstować się wypiekami i grochówką.

Pomysłodawcą oraz organizatorem Orszaku w Ziębicach jest Katarzyna Kolega, dyrektor Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach. Już po raz trzeci udało się jej zmobilizować ogromne grono osób, z którymi wspólnie wypracowała sukces tego przedsięwzięcia. Gratulujemy i życzymy powodzenia również za rok, bo po trzech ziębickich edycjach Orszaku trudno już bez niego wyobrazić sobie Święto Trzech Króli w Ziębicach.

Więcej o Orszaku Trzech Króli w Ziębicach pisaliśmy tutaj >>

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

Dodaj komentarz