Nabrali wiatru w żagle i wygrali

Po wygranym pierwszym meczu w ramach dzierżoniowskiej B-Ball Ligi (więcej tutaj >>), przyszedł czas na kolejne zwycięstwo drużyny koszykarzy Los Santos Kings Ziębice. Tym razem, 26 marca, rozegrali mecz z B-Ball Oldskool Dzierżoniów i zakończyli go wynikiem 77:69.

Pojedynek zapowiadał się na mecz kolejki i tak też się stało. Od początku ton grze nadawali zawodnicy Oldskool, którzy na przerwę schodzili z 9-punktowym prowadzeniem. Zawdzięczali to dobrej obronie i bardzo zespołowemu graniu w ataku.

Problemem stał się fakt, że wysocy z Dzierżoniowa nałapali dużo fauli i w drugiej połowie ich rola malała z minuty na minutę. Tymczasem Los Santos Kings Ziębice zaczęli nabierać wiatru w żagle. Szybsza gra, więcej kontrataków i dziwna blokada gry ofensywnej oldskoolowców spowodowały, że po trzech kwartach były już tylko 2 punkty przewagi dla Dzierżoniowa. Ogromną rolę w tym fragmencie odegrał Arkadiusz Zyber z Los Santos, trafiając dwa razy za 3 punkty i wyprowadzając 6 punktów z kontr. Czwarta kwarta to już lekko zauważalna przewaga Ziębic, którzy ostatecznie, po ładnym meczu pokonali drużynę Oldskool ośmioma punktami.

• Arkadiusz Zyber: 17 pkt., 2 za 3 pkt., 3 zbiórki, 2 przechwyty, 1 asysta

Kolejny mecz Los Santos Kings Ziębice w B-Ball Lidze zaplanowany jest na 9 kwietnia, na godz.: 16:15 i odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej.