Powitali pierwszy dzień wiosny pod hasłem talentów i tolerancji

W Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach pierwszy dzień wiosny przebiegał pod hasłem „Wiosna z talentami i tolerancją”.

W tym dniu uczniowie wspólnie z nauczycielami próbowali odpowiedzieć sobie na pytania: Co to znaczy być tolerancyjnym? Dlaczego czasami jest to takie trudne? Czy łatwo jest zaakceptować czyjeś upodobania, poglądy, pasje? Kto zasługuje na szacunek? Pytania, choć trudne, znalazły odpowiedzi.

Następnie w auli rozpoczęła się prezentacja talentów i pasji. Chętni uczniowie przygotowali na korytarzu szkolnym stoiska ze swoimi „skarbami”. Wielu z nich miało okazję pokazania się po raz pierwszy przed szkolną społecznością i zmierzenia się z  trudną sztuką autoprezentacji.

Widzowie mogli podziwiać: pokaz tańca, dryblowania, krótki pokaz umiejętności piłkarskich, wysłuchać pięknej recytacji wiersza, śpiewu piosenek oraz gry na pianinie. W trakcie gali uczniowie mający zainteresowania plastyczne tworzyli swoje dzieła na sztalugach, później opowiadali o tym, co i jaką techniką wykonali.

Swoje pasje i talenty zaprezentowali uczniowie z klas IV-VI: Lena Sobków, Arleta Kustra, Anna Wróbel, Paulina Górniak, Jagoda Kasprzyk, Wojciech Krzeptoń, Błażej Torba, Anna Ratkiewicz, Wiktoria Palińska, Ola Witos, Wanessa Sabadarz, Bartosz Kluba, Jakub Bieszczad, Bartosz Pieńkowski, Dawid Pasoń, Kalina Herdzina, Amelia Wojciechowska, Alina Okaj, Kacper Olewicz, Aldona Skiba, Joanna Zając, Paweł Filipski, Liliana Szczęszek, Julia Popko, Amelia Misa, Julia Konieczna, Oliwia Bubrowska, Krystian Myślak, Dominika Pawlak, Wojciech Nawrocki, Sandra Krawczyk, Julia Głowacka, Jakub Witek oraz Miłosz Gancarz.

Talent to bardzo ważny dar od losu: można go przyjąć i pomnażać, ale można też zaprzepaścić swoje możliwości. Ziębicka „Dwójka” przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień i zainteresowań dzieci, za co otrzymała zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

 

fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach

 

Dodaj komentarz