Zegar stary oddam w dobre ręce

Każdy z nas ma rzeczy, których nie potrzebuje, i które szkoda po prostu wyrzucić do kosza na śmieci. Dobry sposób na umożliwienie im zmiany właściciela znalazło Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa. W czerwcu ubiegłego roku zorganizowało Kiermasz staroci, którego myślą przewodnią było hasło „Zegar stary oddam w dobre ręce”. Wczoraj odbyła się jego druga edycja.

Tym razem mieszkańcy Henrykowa wystawili „pod kamieniem” (czyli pomnikiem upamiętniającym walczących w I wojnie światowej) pięć stoisk, na których można było znaleźć: stare odbiorniki radiowe, stylowe lampy, czasopisma i książki – niektóre trudne do zdobycia nawet w antykwariatach czy na aukcjach internetowych, obrazy, a także zabawki i ubrania i inne ciekawe przedmioty.

Giełda staroci połączona była z mini piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano zabawy i ciekawe konkurencje z nagrodami. Dla wszystkich chętnych dostępne były grillowane kiełbaski i napoje.

Kolejny kiermasz wstępnie zaplanowano na sierpień. Już dziś zainteresowani wystawieniem swoich skarbów mogą przeszukiwać szafy, piwnice i strychy, a następnie skontaktować się ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Henrykowa (e-mail: poziwai@gmail.com) w celu rezerwacji stoiska, aby wystawić na sprzedaż swoje skarby. Udział w imprezie jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

Dodaj komentarz