Niedźwiedź i Kalinowice – czy będą wioskami tematycznymi?

Przedstawiciele trzech sołectw z gminy Ziębice – Kalinowic Dolnych, Kalinowic Górnych i Niedźwiedzia – uczestniczyli w środę (20 września) w Ząbkowicach Śl. w seminarium na temat wiosek tematycznych.

Podczas spotkania mogli dowiedzieć się czym jest wioska tematyczna, jak funkcjonuje w Polsce i zagranicą, jak wygląda proces jej zakładania oraz jakie są korzyści z jej prowadzenia, a także skąd można pozyskać finansowanie na jej utworzenie i rozwój.

W seminarium uczestniczyli również przedstawiciele z innych gmin powiatu ząbkowickiego: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbk., Stoszowice, Ząbkowice Śl. i Złoty Stok.

Na początku października organizator środowego spotkania – Stowarzyszenie „Qwsi”, które ma swoją siedzibę w Ziębicach – planuje wyjazd do Wioski Bociana – Niedźwiedzic, w gminie Chojnów. Ponadto, w drugiej połowie października odbędzie się wizyta studyjna do wiosek tematycznych zlokalizowanych na terenie woj. dolnośląskiego. Chętni do udziału w wyjazdach mogą się zgłaszać do pod nr tel. 74 819 12 13 lub adresem e-mail: biuro@qwsi.pl. Udział w nich jest bezpłatny.

 

fot. qwsi.pl

 

Dodaj komentarz