Budżet Obywatelski: mieszkańcy gminy wybrali projekty

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Ziębice za nami. Wzięły w niej udział ponad trzy tysiące osób!

Spośród ponad 20 dopuszczonych do głosowania projektów wygrały:

  • Uwolnić Orła – budowa miejsca spotkań – w kategorii projektów ogólnogminnych, który zyskał poparcie 464 osób
  • Zakup trybun z zadaszeniem na „ORLIKA” – w kategorii projektów lokalnych miejskich, na który zagłosowały 254 osoby
  • Budowa sanitariatów w szatni i doposażenie boiska w Starczówku – w kategorii projektów lokalnych wiejskich, który poparło 1041 osób.

Oznacza to, że w przyszłym roku – zgodnie z wolą mieszkańców gminy Ziębice – w Parku Miejskim w Ziębicach wybudowane zostaną dwie drewniane altany, palenisko otoczone ławkami, a całość będzie oświetlona lampami. Ponadto, na Orliku w Ziębicach staną zadaszone trybuny, a w Starczówku zostaną wybudowane sanitariaty oraz szatnia na potrzeby klubu sportowego Harnaś Starczówek.

Mieszkańcy – zarówno zgłaszający projekty, jak i głosujący na nie – pokazali, że chcą się angażować w sprawy gminy. Miejmy więc nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego.

 

Projekty wspierane przez ziebice.info (o których pisaliśmy tutaj >>) zajęły:

  • Poszukiwanie książęcego skarbu w Bramie Paczkowskiej – nowa atrakcja turystyczna w Ziębicach – drugie miejsce wśród projektów ogólnogminnych (na 4 projekty)
  • Budowa schodów i fragmentu chodnika w sąsiedztwie boiska „Orlik” w Ziębicach – piąte miejsce w kategorii projektów lokalnych miejskich (na 10 projektów)
  • Fitness w cieniu kaliny w Kalinowicach, które kaliną zasłyną – piąte miejsce w kategorii projektów lokalnych wiejskich (na 8 projektów).

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nie swoje głosy!

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim Gminy Ziębice znajduje się tutaj >>

 

Dodaj komentarz