150 uczniów podstawówek w Mistrzostwach Ziębic w piłce nożnej

W dniach 26-27 września, w Ziębicach, na boisku sportowym Orlik, 150 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Henrykowie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie, w duchu rywalizacji i przy dużym wsparciu kibiców, walczyło o puchar Mistrzostw Ziębic w piłce nożnej szkół podstawowych.

W pierwszym dniu turnieju mecze rozgrywali uczniowie klas III i IV w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyły zawodniczki z SP4 w składzie: Maja Bafia, Amelia Derkacz, Krystyna Flis, Martyna Jaworska, Aleksandra Moździerz, Marianna Łopatka, Jagoda Pierzak i Aleksandra Sabaj. Kolejne miejsce na podium zdobyły dziewczęta z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie, a tuż za nimi uplasowały się zawodniczki z SP Henryków.

W kategorii chłopców na podium stanęli uczniowie z SP2 w Ziębicachw składzie:  Konrad Stępień, Marcin Golonka, Agata Lizak, Piotr Kabała, Mateusz Zarzeczny, Gabriel Stojanowski, Alan Łapa, Emanuel Harnagea-Maciantowicz, Patryk Kotlik, Michał Kluba i Jakub Witek. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP4 w Ziębicach, trzecie miejsce przypadło uczniom z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie.

Kolejnego dnia, do rywalizacji stanęli uczniowie klas V i VI. Przed rozgrywkami nagrodzono: Bartosza Klubę, Michała Klubę i Mateusza Zarzecznego, uczestników Letniej Akademii Piłkarskiej, cyklicznych zajęć piłkarskich rozgrywanych podczas wakacji na Orliku. Następnie odbyło się losowanie wśród drużyn i przystąpiono do turnieju.

W kategorii dziewczęta mistrzowską drużyną zostały dziewczęta z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie. W jej skład weszły: Zuzanna Smędzik, Aleksandra Szpilarewicz, Emilia Dąbek, Oliwia Wojtusiak, Kinga Witkowska, Klaudia Karczewska, Patrycja Praczyk, Emilia Wąsik i Amelia Cichoń. Drugie miejsce na podium wywalczyły uczennice ze SP Henryków, a trzecie przypadło dziewczętom z SP4 w Ziębicach.

W kategorii chłopców, bezkonkurencyjna była drużyna z SP2 w Ziębicach w składzie: Błażej Torba, Wojciech Krzeptoń, Tomasz Gnat, Michał Kluba, Bartosz Kluba, Kamil Pintal i Klaudia Łepska, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli uczniowie z SP4 w Ziębicach, trzecie zaś drużyna z SP Henryków.

Zawody zorganizowane zostały przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, a ich arbitrami byli Przemysław Palmowski i Grzegorz Bartkiewicz.