Tworzyli koncepcje wiosek tematycznych dla Nowiny i Kalinowic Górnych

Nowina i Kalinowice Górne – trwają prace nad tym, aby w tych miejscowościach gminy Ziębice powstały wioski tematyczne. Wczoraj w Rancho Lavender w Baldwinowicach (w gminie Ciepłowody) odbyły się warsztaty, podczas których przedstawiciele tych sołectw (a także Janowca w gminie Bardo oraz Baldwinowic), wypracowywali wstępne koncepcje.

Była to część zaplanowanego przez Stowarzyszenie LGD „Qwsi” cyklu spotkań zmierzających do utworzenia w powiecie ząbkowickim wiosek tematycznych. Pierwszym krokiem podjętym przez „Qwsi” była organizacja konferencji, która odbyła się 20 września (pisaliśmy o niej tutaj >>).

Podczas wczorajszych warsztatów uczestnicy rysowali mapy swoich wsi i analizowali ich zasoby, a także opisywali talenty mieszkańców. W spotkaniu wzięło udział 30 osób. Zajęcia poprowadził Krzysztof Szustka, ekspert w zakresie odnowy wsi, specjalizujący się w tworzeniu wiosek tematycznych. Kolejne spotkania w tym gronie odbędą się już w listopadzie. Podczas niego powstawać będą szczegółowe koncepcje funkcjonowania wiosek, a także konkretne oferty, którymi mieszkańcy będą przyciągać do wsi odwiedzających.

Na luty 2018 r. „Qwsi” zaplanowało drugi cykl warsztatów – dla przedstawicieli kolejnych miejscowości zainteresowanych utworzeniem w nich wiosek tematycznych. Stowarzyszenie zaprasza ok. 5-osobowe grupy do zgłaszania udziału pod nr tel. 74 819 12 13 lub e-mailem: biuro@qwsi.pl.

Qwsi / red.

fot. LGD „Qwsi”

 

Dodaj komentarz