Patriotyczne karaoke w Ziębickim Centrum Kultury

W sobotnie, świąteczne popołudnie, 11 listopada, do Ziębickiego Centrum Kultury licznie przybyli goście, aby uczestniczyć w Biesiadzie Patriotycznej, podczas której zebrani wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Witając gości, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury Mirosław Masłowski tłumaczył, że pomysł na patriotyczne karaoke zrodził się w zeszłym roku, kiedy na koncercie organizowanym także z okazji 11 listopada, widzowie zaczęli spontanicznie śpiewać wspólnie z solistami.

Biesiadę prowadził dyrektor Centrum oraz Aneta Leńska z Centrum Kształcenia Muzycznego „Hit”. Tekst pieśni wyświetlono na dużym ekranie. Wśród wykonywanych pieśni znalazły się: Szare szeregi, Dumka na dwa serca, Maszerują strzelcy, Wojenko wojenko, a także Dni, których jeszcze nie znamy z repertuaru Marka Grechuty czy Sen o Warszawie – Czesława Niemena.

W przerwach między kolejnymi pieśniami można było wysłuchać anegdot związanych z ich powstaniem. Nie było na sali nikogo, kto by nie śpiewał. Na wielu twarzach oprócz niebywałej radości ze śpiewania dostrzec można było wzruszenie i nostalgię. Cieszy fakt, że w Biesiadzie Patriotycznej uczestniczyli najmłodsi, którzy wraz z rodzicami czy dziadkami głośno śpiewali kolejne utwory.

Do wspólnego świętowania dołączyła także 20-osobowa grupa z Legnicy wraz z przewodnikiem, który po wspólnym odśpiewaniu pieśni podziękował za wspólne przeżywanie – w tak radosny sposób – tego świątecznego dnia.

 

fot. Dominika Samborska

 

Dodaj komentarz