Miłośnicy Kresów zorganizowali Dzień Seniora

W sobotni wieczór, 18 listopada, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, działający w Ziębicach Klub Miłośników Kresów zorganizował w Ziębickim Centrum Kultury uroczystość dla emerytów, rencistów i wszystkich seniorów. Współorganizatorem tego wydarzenia była gazeta i portal internetowy ziebice.info.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim, ale ciekawym i treściwym wykładem dietetyczki Magdaleny Hajduk na temat żywienia i aktywności fizycznej, który stanowił zachętę do prowadzenia zdrowego stylu życia. Seniorzy dowiedzieli się m.in. o tym, czym jest piramida żywienia, czyli jakie produkty żywnościowe spożywać, a jakie ograniczyć w codziennej diecie, a także jak aktywność fizyczna pomaga w zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia przez lata.

Po wykładzie przyszedł czas na część muzyczną uroczystości, którą rozpoczął recital fortepianowy Marka Rosteckiego. Przy akompaniamencie gitarowym Leszka Grewlinga i Juliusza Wezdeckiego z zespołu Tukany wykonał on na pianinie walce, nokturny i etiudy Fryderyka Chopina we własnej aranżacji. Do jednego z utworów dołączył prowadzący koncert Szymon Mitak, który na tle muzyki recytował „Stepy akermańskie” Adama Mickiewicza. W dalszej części koncertu zgrane trio wykonało instrumentalne wersje znanych i mniej znanych piosenek, a występ pana Marka zakończył się wykonaniem zestawu tang.

Następnie na scenę dołączyli pozostali członkowie legendarnego zespołu Tukany i Kapeli Lwowskiej, wykonując szereg znanych utworów własnych i coverów. Zgromadzeni na sali widowiskowej słuchacze mogli usłyszeć m.in. takie utwory, jak „Tango Milonga”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Tylko we Lwowie”, „Gdybym miał gitarę”, „A muzycka ino ino” czy „Hej sokoły”. Publiczność spontanicznie włączała się we wspólne muzykowanie.

Dla ułatwienia czynnego uczestnictwa w śpiewaniu organizatorzy przygotowali dla seniorów kartki z zabawnym tekstem piosenki „Dla emeryta” do melodii znanego utworu „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, którą seniorzy wykonali wspólnie przy akompaniamencie Marka Rosteckiego. Humorystycznym akcentem Dnia Seniora był także krótki występ Krystyny Pupczyk z Klubu Miłośników Kresów, która wyrecytowała zabawny wiersz „Smutki starości”. Na zakończenie uroczystości głos zabrała również prezes Klubu Janina Lacel, która przybyłym na koncert podziękowała za liczny udział, a artystom – za nieodpłatne występy.

Seniorzy opuszczali salę zadowoleni, odprężeni i w dobrych humorach, a przy wyjściu każdy z nich otrzymał sympatyczny podarunek w postaci poduszki wykonanej własnoręcznie przez członków Klubu Miłośników Kresów.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

Dodaj komentarz