Zapaliły się gazety leżące przy piecu – strażacki bilans tygodnia

W sobotę, 6 maja, o godz. 14:18, strażacy zostali wezwani do Głębokiej, gdzie pomagali Pogotowiu ratunkowemu w przetransportowaniu poszkodowanej osoby do karetki. W działaniu brały udział dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej – z Ząbkowic Śl. i z Ziębic – oraz ochotnicy ze Starczówka.

Tego samego dnia, przed godz. 22:00 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym przy ul. Słowackiego w Ziębicach. Zapaliły się materiały łatwopalne składowane w pobliżu pieca, z którego, poprzez nieszczelnie domknięte drzwi, wydostały się iskry. Mieszkańcy sami ugasili pożar jeszcze przed przybyciem Straży Pożarnej. W budynku panowało jednak zadymienie. W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Ziębice oraz dwie jednostki OSP – z Krzelkowa i z Henrykowa.

W niedzielę, 7 maja, przed godz. 6:00, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku – dachowaniu Opla Astry – do którego doszło w okolicy Nowego Dworu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ prądu z akumulatora oraz ustawili pojazd na pasie jezdni. W działaniach uczestniczyły jednostki z Ziębic i Ząbkowic, a także Ochotnicza Straż Pożarna z Nowego Dworu.

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
grześ

Do głębokiej psp i starczówek a gdzie miejscowa osp?