I znowu paliło się w browarze. Mimo determinacji burmistrz…

„Serial” pt. „Pożar ziębickiego browaru” trwa. Dziś rano, po godz. 7.00, mieszkańcy ulic Browarnej i Bohaterów Getta mogli oglądać jego kolejny odcinek.

Po raz kolejny bowiem pod ich domami przejechały na sygnale wozy strażackie. Od strony ul. Browarnej oraz od podwórza browaru z poddasza budynku wydobywał się dym. Pożar gasili strażacy z czterech jednostek: PC PSP Ziębice, OSP Henryków, OSP Krzelków oraz PSP Ząbkowice Śl. (podnośnik hydrauliczny).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy z PC JRG Ziębice i OSP Henryków, dogaszali już nadpaloną więźbę dachową. Dalsze działania polegały na odcięciu i usunięciu z obiektu nadpalonych elementów konstrukcji. Akcja trwała ok. godzinę – mówi Piotr Rajczakowski z OSP Krzelków.

Strażacy dostali się do wnętrza po drabinie. Część druhów sprawdzała obiekt pod kątem przebywania w nim osób niepożądanych, co – bazując na relacji strażaków – każdorazowo wiąże się z narażaniem życia, bo stan techniczny budynku byłego browaru w bardzo zły.

Co ciekawe, nie dalej jak wczoraj, na stronie Urzędu Miejskiego w Ziębicach pojawiła się informacja o spotkaniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie budynków byłego browaru. Do spotkania doszło 17 listopada i wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Ziębicach, Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śl., Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Ząbkowicach Śl., Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. oraz Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. – Komisariatu Policji w Ziębicach.

W komunikacie czytamy o tym, że burmistrz Ziębic Alicja Bira jest „bardzo zdeterminowana w działaniach zmierzających do rozwiązania problemu”. Miejmy nadzieję, że po trzech latach swoich rządów, w końcu skutecznie zajmie się sprawą. Choć, patrząc na jej dotychczasowe działania w tym zakresie, chyba nie ma co się łudzić…

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

5
Dodaj komentarz

3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Ania

Przecież ‚zdeterminowana Bira’ to oksymoron! Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że ta kobieta jest zdolna do jakiegokolwiek konkretnego działania i rozwiązania choćby najmniejszego problemu?

Mala

Determinacja pani burmistrz jak we wszystkim, czyli wielkie nic… tylko polityke dobra probuje robić, bo przecież wybory coraz bliżej, ale i to slabo wychodzi… żenada

Patryk

Nasza pani burmistrz to nadaje się do zamiatania ulic. Przynajmniej by jej coś wychodziło.

Jacek

A Ty do czego się nadajesz Panie Patryk ? Do obrażania ? Ziębice są zaniedbane od 25 lat. Nie widzisz tego ?

Zuzia

A czy browar jest pani burmistrz albo nawet gminy że tak plujecie jadem? Byle tylko obrazić nie ważne czy słusznie czy nie słusznie, sama nienawiść.