Przedszkolaki z Ziębic na 26. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w szachach dla dzieci

W sobotę, 7 kwietnia, dwunastoosobowa drużyna szachistów z Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach, wzięła udział w drugim Turnieju z cyklu 26. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w szachach dla dzieci.

W zawodach wzięło udział 59 zawodników. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. W grupie F – urodzeni w 2012 r. i młodsi – grało 11 zawodników. W grupie E – zawodnicy urodzeni w 2011 r. – grało 32 szachistów: 10 dziewczynek i 22 chłopców. W grupie D – rocznik 2010 – 16 graczy, w tym dwie dziewczynki. Gra na szachownicach była bardzo zacięta, a każda kolejna runda przysparzała jeszcze większe emocje.

Rozgrywki prowadzone były w systemie szwajcarskim. Tempo gry było szybkie, po 15 minut na rozegranie partii dla każdego gracza. Każdy uczestnik zagrał: grupa F – 5 rund, grupa E – 6 rund, a grupa D – 7 rund. Każda z grup miała osobną klasyfikację dla chłopców i dziewcząt.

W grupie E Julita Zych zajęła pierwsze miejsce wśród dziewczynek, wygrywając 4 rundy na 6 rozegranych. Z kolei miejsce czwarte zajęła Milena Regner, wygrywając 3 rundy, a miejsce piąte wywalczyła Maja Szydłowska. Wśród chłopców w tej samej grupie czwarte miejsce zajął Bartosz Poplata-Skalski, wygrywając 4,5 rundy na 6 rozegranych, a w najmłodszej grupie – F, sukces osiągnął Szymon Opach, który zajął trzecie miejsce, wygrywając 3 rundy na 5 rozegranych.

Przedszkole reprezentowali również: Wiktoria Bieszczad, Emilia Stojanowska, Zuzanna Nahajowska, Jakub Pawlak, Jakub Jędrasiewicz, Paweł Blicharski i Damian Kaczmarczyk.

Wszyscy zawodnicy podczas rozgrywek zdobyli punkty – nikt nie wrócił z zawodów z czystym kontem!